houba: Taky jsem ho zkusila pěstovat. Na jaře jsem ho zasadila přímo do země, ale zřejmě brzy, mrazík sežehl listy. Pravděpodobně mu to prospělo, protože obrazil a byl to moc hezký hustý keř. Květů a následně plodů měl hodně, ale nikomu z rodiny to nechutnalo. A péči žádnou nepotřeboval,jen občas zalít.
xixao: Dobry den,mam doma cca mesic pepino a zacaly mi hodne světlat listy,ktere byli jeste pred par  tydny tmave zelene. Navic mi zacina nasazovat na květy,ale cast z toho jiz zezloutla a opadala. Rostlinu jsem behem poslednich  18 dnu dvakrat prihnojoval hnojivem na citrusy.  Zasazeno ho mam v klasickem zahradnickem substratu a ulozeno v lodzii pri teplote minimalne 10 stupnu. Za pripadnou odpoved a pomoc dekuji.
nasekrasnazahrada: Rozmnožování pepina
Pepino (Solanum muricatum) se nejsnáze rozmnožuje řízkováním. Řízky potřebují chudou zeminu určenou pro výsev. Tvorbu kořenů u řízků podpoříte, když přikryjete květináčky průsvitnými plastovými kryty.
Rada z rubriky Co je důležité v červnu

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/
Další informace v článcích o rostlinách
Solanum muricatum 'Pepino Gold' - pepino Solanum muricatum 'Pepino Gold' - pepino
Je vytrvalý bylinný keřík, dosahující výšky až 80 cm podle stanoviště. Pěstujeme jej ve skleníku, fóliovníku, na zahrádce, ale i na balkoně a v bytě. Keřík je krásný v závěsných květináčích, zvláště když jsou ověšeny zlatožlutými plody. Podle našich …
Solanum muricatum 'Pepino Gold' - pepino Solanum muricatum 'Pepino Gold' - pepino
Pepino Gold – exotická trvalka s chutnými plody Exotická rostlina, o které si dnes něco povíme, patří mezi ty rostliny, jenž můžeme pěstovat v květináči pro užitek i okrasu zároveň. Říká se jí Pepino Gold. Jedná se o vytrvalou rostlinu pocházející z oblastí …
Osiva-semena.cz | 18.05. 2012