maartinkaa: Dobrý den, nejsem až tak zkušená zahradnice proto moc prosím o radu. Máme na zahradě velký ořech a pod ním záhon. Chtěla bych tam vysázet nějaké keře a trvalky, jenže nevím kterým se tam bude dařit. Výborně se tam daří petrklíčům a dokonce i podléškám. Mám tam hortenzii a ibišek ale ty bohužel moc nekvetou, Pod ořechem je permanentně stín, sluníčko tam svítí lehce tak 10h dopoledne... Je to jedinný záhon na jinak kamenném dvoře proto bych ráda aby byl celé léto krásně zelený třeba i s nějakým kvítkem... Poradí někdo prosím nějaké rostlinky? Předem děkuji za jakoukoliv odpověď smile
S pozdravem Martina
Marvella: Dobrý den Martino, pod ořešákem lze z trvalek pěstovat třeba stálezelenou Pachysandru terminalistlustonitník klasnatý, čechravu - Astilbe, škornici, krásné žlutokvěté mochničky, kakosty - Geranium. A z keřů třeba dřišťál, ten má ale poměrně ostré trny, tak nevím, zda by se Vám hodil. Jinak moje zkušenost je ta, že pod některým ořešákem neroste ani tráva, ale to bych řekla, že je způsobené nedostatkem vláhy. Marcela
maartinkaa: Milá Marcelo, moc vám děkuji za rady a tipy na krásné rostlinky... Všechny jsem omrkla, zjistila si něco o nich a teď už jen čekat na lepší počasí a hurá do práce. Ještě jednou tedy děkuji! smile
Krásný den. Martina
Marvella: Dobrý den Martino, držím Vám palce, ať Vám pod stromem roste cokoliv tam zasadíte. Když budete mít chuť, pochlubte se někdy fotkou po osázení nebo jen napište. Krásný víkend! Marcela