Martina G: Dobry den,
dorovnali jsme svažitý pozemek a na konci svahu bychom radi dali dřevěný plůtek - cca 60-80 cm vysoky, na ktery bych rada vysadila nejake popínavé rostliny, ktere by nam  branily vyhledu k sousedum a naopak :-)  Jedna se o misto kam slunce sviti cely den, takze presto,ze se mi libi brectan, si nemyslim, ze se mu tam bude darit. Zaroven na tomto miste jiz par rostlin mame, takze bych rada, aby se darilo vsem pekne rust.
Rostliny mohou byt i pred plotem, nemusi se nutne po nem plazit. Urcite bych rada, aby rostly rychle, pokud mozno za jednu sezonu.

Napada vas nejaky vhodny druh?

Dekuji

M.
Marvella: Dobrý den, já se připojuji k YOS a prosím o případnou fotografii. Také si to neumím moc představit. Pokud máte místo, tak já bych volila spíš osázení před plotem. Ale samozřejmě je plno keřů opadavých a stálezelených, tak záleží na Vás co vyberete nebo co si představujete.Marcela
YOS: Marvella, Martina píše na konci svahu... Plůtek asi chtějí na konci navýšené plochy. Jestliže domeček mají teď na 'rovině', tak sousedi pod nimi  moc na dorovnaný pozemek nevidí, podle mých představ. Mám dobrou zkušenost s Brslenem.  K plotu jsem vysázela zlatý kultivar Brslen Fortunův, Euonymus fortunei 'Emerald and Gold', který krásně září a upoutává pozornost z obou stran plotů. Je odolný snad proti všemu, kromě brouka (lalokonosec), který mu dělá díry do listů. Ke mně ještě naštěstí nepřišel.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Brslen Fortunův, Emerald and Gold (Euonymus fortunei)
cz
Marvella: Dobrý den YOS, to máte pravdu, brslen mě vůbec nenapadl. Navíc paní Martina chce jen plůtek 60-80 cm, to není žádná veliká výška. Brslen se mi pne po klasickém drátěném plotu několik metrů a je pravda, že je velmi hustý a panašované listy vypadají pěkně. Brouky neřeším, ale žádné dírky zatím v listech nejsou.
YOS: Brsleni jsou velice odolní proti střihu, takže lze udržovat v jakékoliv výšce. Moje fotografie jsou 2 keře vedle sebe. Jedna fotka je za strany, kde jsou keře zasazené a druhá fotka jak prorůstají na druhou stranu plotu. Ta prorostlá strana je hezčí a dá se lépe zastřihávat.

Všechno jde tak, jak má jít.