nasekrasnazahrada: Teplota zeminy
Na okenních parapetech mívá zemina teplotu velmi nepříznivou pro kořeny. Ochlazuje se od netěsnících oken a zespodu je přehřátá od radiátorů. Kořeny proto chraňte obalem na květináč a podložkou.
Rada z rubriky Co je důležité v únoru

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/
bala: Mám sice skleník, avšak nevytápěný, proto taky předpěstovávám květiny na okenním parapetu...musím souhlasit s tím, že semínka, která jsem mívala přímo na parapetu, nebyla tak vitální jako ta, která byla na polystyrenové podložce...ta dokonale izolovala, prohřívala kořeny...máme výhodu v tom, že nesneme vysokou pokoj. teplotu a tak ty radiátory až tak velkou škodu na rostlinkách nenapáchají.....
Editoval bala (24.02. 2011 13:27:34)
YOS: Na jednom okenním parapetu jsem viděla růst překrásné orchideje, bramboříky, kalanchoe a já nevím jaké ještě. Bylo mi záhadou, že pokaždé, když k těm lidem příjdu, jsou kytičky krásné. Sáhla jsem jednou v zimě na parapet a byl hodně studený. Topení bylo níž a parapet se nepřehříval. Tato velikánská okna asi dobře těsní a nevzniká mrazivý průvan na kořeny kytiček. Všechny kytky jsou v ozdobných květináčích. Nejlepším teploměrem asi bude ruka.

Všechno jde tak, jak má jít.