jaronka: Dobrý den , hledám někoho kdo by mi poradil , mám keř hortenzie drsné Antony Bullivent,který měl bohužel nepěkný tvar už  když mi ho manžel koupil v jednom zahradnictví ,protože jsem ho už dlouho nemohla sehnat tak koupil takový jaký zrovna měli,ne zrovna pěkný a letos vyhnal pouze dva velké a jeden malý výhon já nevím zda jej nějak zkrátit či to nechat tak, chytré weby říkají , že se nestříhá , ale takto to moc hezké neni
cz
Hortenzie drsná (Hydrangea vilosa Antony Bullivent)
Hortenzie drsná (Hydrangea vilosa Antony Bullivent)
YOS: Dívala jsem se na holandské stránky a také všude píší, raději nestříhat. Kvete na novém dřevě od července do srpna . Možná do té doby se ty dvě hlavní větve rozvětví a budete mít plno krásných, velkých květů. Další možnost je jeden prut zkrátit asi na 5 oček a jeden nechat bez stříhání. Pak dáte vědět jak to dopadlo. Dost mne to zajímá. Zastřihla bych ten, který je k Vám nejblíž. Hodně štěstí!

Všechno jde tak, jak má jít.
Marvella: Dobrý den, já stříhám jen odkvetlé květy a to teď na jaře. Já osobně bych počkala co vyroste a pak bych případně udělala střih. Ale možná má YOS pravdu, že střihem jednoho prutu se nic nezkazí. Marcela