Garten.cz (Zahrada-cs.com): Katalpa trubačovitá - množení

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak se rozmnoží katalpa trubačovitá. Kdysi jsem ji dostala od někoho, ani už nevím od koho jako malý stromeček. Zasadila jsem ho. Myslela jsem, že se ani neujme, ale vyrostl z toho krásný strom. Jelikož stojí pod elektrickým vedením, musíme ho skácet. Ráda bych vysadila nový a nevím jak na to. Pokud to není tajné, mohl byste mě poradit? Za odpověď předem moc děkuji.
Dotaz zaslaný mailem na Garten.cz
Další informace v článcích o rostlinách
Catalpa bignonioides Catalpa bignonioides WALT. - katalpa trubačovitá
Pochází ze Severní Ameriky. Strom může dorůstat výšky až 15 m, ale většinou bývá nižší - kolem 10 m. Má široce rozložitou korunu. Listy jsou srdčité, 20 cm dlouhé. Svrchní strana listu je světle zelená, spodní strana pýřitá. Má poměrně dlouhé řapíky …
Architektura zahrady | 14.08. 2002
Catalpa bignonioides 'Nana' - katalpa trubačovitá Catalpa bignonioides 'Nana' - katalpa trubačovitá
Katalpa trubačovitá, kultivar Nana, je ideální strom pro malé zahrady nebo do městských alejí, kde není mnoho prostoru. Nízký strom s kompaktně rostoucí kulovitou korunou není třeba stříhat, je plně otužilý a raší nejpozději ze všech listnáčů - až v květnu …