sanda: Dobrý den, prosím o názory: náš pozemek  je zatravněný a je oddělený plotem od sousedova pozemku, který ho má vysypaný kačírkem - používá ho jako cestu. Na plotě se mi pne přísavník. Dne 12.6.začaly z přísavníku opadávat masivně listy. Některé ještě zelené další hnědly a postupně opadalo několik spodních větví - odstříhávala jsem napadené větve. Do 25.6. začala tráva u plotu postupně schnout a začalo se to rozlézat. 29.6. je již  vyschlých pár metrů čtverečních směrem od plotu. Sousedka mi přiznala, že stříkala tu jejich cestu herbicidem, ale prý ne v místech kde mi opadal přísavník a schne tráva. Prosím o názor. Z mého pohledu nebyl důvod aby tráva usychala. V polovině měsíce jsem přihnojila Lovogreenem a důkladně prolila vodou. Všude jinde na zahradě je tráva výstavně zelená
cz
12062015 začal opadávat přísavník
12062015 začal opadávat přísavník
cz
25062015 začala tráva od plotu postupně prosychat
25062015 začala tráva od plotu postupně prosychat
cz
29062015 a takhle to vypadalo včera
cz
facebook: Odpověď DJ: Kořeny zasahují asi pod to, co postříkala herbicidem a možná se to i částečně spláchlo k vám na trávu .Sousedka vám otrávila kus zahrady a záleží, čím to postříkala, zda vám v tom vůbec něco poroste.

Odpověď ID: Ten přísavník může mít kořeny pod pletivem, ale že je ta tráva zničená tak daleko od plotu (třetí foto)? Když to stříkala, muselo pravděpodobně foukat a rozprášilo se to. Ale i to je divný, na plotě je rohož, ta taky chrání. No, spálené to je.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
YOS: Zajímalo by mne, zda na 3. fotce to bílé v trávníku jsou nášlapy. Velice zajímavý rébus. Asi se to už nedozvíme, protože je to příspěvek z loňského roku.

Všechno jde tak, jak má jít.
YOS: Sakra, jak jsem to četla, že jsem myslela, že příspěvek je z loňského roku!!!! Že bych měla už slabé brýle? Jak píše Marvella - rybíz a tráva mezi poškozenými pruhy je zelená.  Asi část postřiku foukla přes plot a vlivem větru dosedla k zemi kousek dál.
Editoval YOS (02.07. 2015 14:53:14)

Všechno jde tak, jak má jít.
Další informace v článcích o rostlinách
Trávník: ruční nářadí na hrabání trávníku (WOLF GARTEN) Trávník - ruční nářadí na péči o trávník
Krásně upravený trávník, pečlivě ošetřené hrany trávníku okolo záhonů, či chodníku, zametené cesty - to jsou malé ukázky jak si lze práci na zahradě ulehčit použitím kvalitního a ergonomického ručního nářadí. Veškeré práce na zahradě nám mají přinášejí …
EUROGREEN CZ s.r.o. | 24.04. 2009
Trávník  (TIP ZC CS) Trávník - podzimní péče o trávník
Konec léta a začátek podzimu je nejvhodnějším obdobím pro výsev nového trávníku. Půda je dostatečně prohřátá a slábnoucí slunce ji zároveň příliš nevysušuje. Častější deště se postarají o závlahu místo nás a nám nezbývá než čekat, až první …
Zahradní centra CS | 02.09. 2010
Rotační sekačka Rotak (BOSCH) - sekáme trávník Trávník - sekáme nový trávník
Nový trávník, který jsme vyseli na podzim předešlého roku nebo v dubnu, budeme poprvé sekat. Při prvním, druhém nebo třetím sekání ale odstraňujeme jenom vršek trávy. Pokud používáme rotační sekačku, předem si dobře nabrousíme nože, aby skutečně dobře …
Trávník Trávník (1)
Založení trávníku V současné době máme dvě možnosti pro založení trávníku. První z nich, méně nákladnou v první fázi, ale náročnější na vypěstování, je výsev travního semene. Hlavní výhodou tohoto způsobu jsou skutečně nízké pořizovací náklady …
HomeDeco SMP a.s. | 02.08. 2007
Trávník Trávník (2)
Vybrat si ten pravý Podle účelu použití rozdělujeme trávníky do několika základních skupin. Okrasné trávníky mají reprezentativní charakter, měly by být jemné, husté a zelené téměř po celé vegetační období. Dalším požadavkem na tento typ je rychlá regenerace …
Trávník Trávník (3)
Běžná péče Základem kvalitního travního porostu je kromě dobře propustné půdy bohaté na živiny pravidelná závlaha, sečení a hnojení. Pro trávník však není důležité celkové množství zálivkové vody, ale spíše její pravidelnost a rovnoměrnost, proto …
Trávník Zakládáme trávník
Na konci jara je zem teplá a vlhká a to jsou ideální podmínky k tomu, aby se rychle ujal právě založený nový trávník. Tráva jak z položeného drnu, tak ze semen nejlépe roste tehdy, pokud je půda vlhká, a přitom ale propustná. Obvykle je zapotřebí i dostatek světla …
Trávník (PROVOBIS) Zakládáme trávník
Pro výsev trávníků jsou v průběhu roku dva vhodné termíny, a to od poloviny dubna do poloviny až konce května a od půlky srpna do poloviny září …
PRO VOBIS, s.r.o. | 21.05. 2009
Trávník Krásný trávník rozhoduje
Nic není platné, že na zahradu sneseme vzácné, drahé, krásné rostliny, když ji neumocní perfektní, velké plochy trávníku. Jeho založení není tak snadnou záležitostí, že bychom k ní mohli přistoupit bez osvojení alespoň základních znalostí …
Architektura zahrady | 28.10. 2001