facebook: Co s krtky, bojuji s nimi neustále a rady došly, děkuji IK

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
kmotr1: Dobrý den,
na krtky je dobré zakopat prázdné pivní láhve do rohů zahrad na otevřenou plochu. Musejí mít sklon 45 stupňů. Když fouká vítr, dělá se hluk, který krtci nemají rádi a utečou. Také  se nám osvědčil větší pes, běhající po zahradě. Také dělá dunící hluk, který krtci nemají rádi. Přeji, ať krtka vyženete.
bala: Já mám láhve v zahradě, ale krtci si tam vegetují stále. Asi si na to zvykli. Poprvé-před pár lety-jsem je tam umístila a fungovalo to spolehlivě. Na tři roky jsem se jich zbavila. Ale teď s nimi bojuji znovu. Psa máme, zlat.retrývra, občas nějakého chytne. Ale asi jich tam je požehnaně. Nepomohou žádné rady ,těch jsem vyzkoušela, snad již všechny. Nemají rádi hluk,ale i když jsem v zahradě od rána do večera,stejně tam krtince mám. Myslím,že je to beznadějný boj. Nastražila jsem i pasti,ale ti chytráci je obešli. Že by i toto prokoukli?
Editoval bala (06.03. 2010 16:06:00)
houba: U nás na zahradě krtci nejsou,protože pozemek leží na bývalé skládce,ale rodiče se s nimi trápily dlouho. Dočetla jsem se, že do krtičiny se strčí hadice, druhý konec se nasadí na výfuk auta nebo motorky s dvoutaktním motorem a motor se nechá běžet. Krtci i hraboši začnou vylézat a prý se dají pochytat.Rodiče to vyzkoušeli a pomohlo to. Nechytali je, ale zřejmě se jim tam nelíbilo, protože byl od nich pokoj.
tucik: Já jsem dnes po 3denním se snažení jednoho chytla. Prostě jsem poslechla rady babiček - vyčíhat, ve kterou hodinu chodí, podívat se kudy leze a pak jen čekat s motykou a v pravou chvíli pořádnou ránu. Ale chce to opravdu nervy ze železa. Nic jiného prý stejně nezabere. Hodně štestí
janko39: Mně se loni podařilo totéž - několik dní jsem měl připravený rýč, snažil jsem se chodit polehoučku jako duch. Chodil jsem se dívat v nejrůznějším čase, až se mi podařilo chytit ho při činu. Podrýpl jsem ho rýčem, vyhodil na povrch a popřál jsem mu, aby mu byla země lehkou. Byla a je.
Ještě máme nejméně jednoho, ale ten je velice mazaný - trubkovou past obejde, nebo do ní nadupe zeminu.
Na lahve ani na pryšec nevěřím - na krtky platí pouze hrubá síla, někdy šikovný pes, nebo kočka a možná ty  spaliny z auta.