blanka12: Jednou z novinek pro minizahrádky uprostřed betonových sídlišť je stáleplodící jahodník "Franny Karan", který byl vyšlechtěn pro pěstování v závěsných nádobách. Má dekorativní bílé květy a veliké, chuťově výborné plody, které dozrávají postupně, takže je můžeme mlsat až do pozdního podzimu. Po osázení nádoby trvá 5-7 týdnů než vykvete, za dalších 3-5 týdnů již dozrávají plody. To znamená, že při časné výsadbě se první plody objeví až v květnu. Substrát musím udržovat stále vlhký, obzvláště v období nakvétání. K dosažení bohaté násady květů a plodů doporučuji pravidelně přihnojovat speciálními rozpustnými hnojivy (např. Kristalon).
jitulina: Pěstování jahod na balkoně ja moje specialita! smile Kristalon neee.. je to chemie, přece si nedudu hnojit něco, co jím chemickým kristalonem - ten davam maximalně na petunky! smile Hele, chvili jsem laborovala s kupovanim biohnojiv, ale pak mě kolega nalákal na hnojivo, co je biologický a můžu si ho "DĚLAT" doma sama. Používají se k tomu žížaly - je to super, a fakt krásně funguje - nemám strach s tím hnojit všechno - i bylinky, co si pěstuji a pak přihnojuji i rajčata. Děti z toho mají taky radost, že mají doma žížalky. Kdyby jste chtěli poradit jak na to, tak mi kolega poslal návod, jak začít. http://magazin.specialnizahradnictvi.cz … t-hnojivo/ Normálně to nezabere ani moc místa a stáčí se z toho taková tekutina. big_smile Doporučuji všem, kdo nechce cpát do těla chemii. cool