Marie Fárová: Již několik let pěstuji velkokvěté fuchsie - kráse jejich květů neodolám.
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie 'Deep Purple' (Fuchsia)
Fuchsie 'Deep Purple' (Fuchsia)
cz
Fuchsie 'Swingtime' (Fuchsia)
cz
Marie Fárová: Tyto velkokvěté fuchsie letos nepřečkaly zimu - zatím nevidím ani náznak toho, že by obrazily. Včera jsem byla v zahradnictví pro surfinie a když jsem viděla nabídku fuchsií, byla jsem jako v Jiříkově vidění. Nakonec jsem koupila tyto sazenice: Linda Goulding, Circus Spangels, New Millenium, Pink Galore, Blacky, Swingtime a Jef van den Kuylen. Jak já se těším, až pokvetou.
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
didi: Již pár let také pěstuji fuchsie. Zpočátku pouze převislé jednoduché, teď mi rovněž učarovaly velkokvěté. Nedávno jsem viděla fotografie z výstavy fuchsií, kde vzpřímené rostliny vytvarované do stromku dosahovaly začné výšky - /přes metr a půl/. Zajímalo by mne, jakým způsobem a jak dlouho takový stromek vzniká a zda je možné vypěstovat jej z běžné vzpřímené rostlinky, nebo jde o speciální druh fuchsie.
Marie Fárová: S pěstováním stromkových fuchsií zkušenost nemám, ale vím, že v katalogu fuchsií jsou některé druhy doporučovány jako stromkové.
Moje převislé fuchsie už plně kvetou. Ze sedmi fuchsií byly dvě prohozené a tak nemám Circus Spangels a Blacky. Místo nich mi kvetou rostliny s jednoduchou sukénkou, ale mají o to víc nasazených poupat, takže jsem nakonec spokojená. Víc mi vadí, že obě tyto fuchsie nejsou v katalogu vedeny jako převislé - Displey je uváděna jako výborná na kmínek, Vindobona je také vzpřímená odrůda. Té se daří dobře, protože roste nad Swingtime, Displey spokojená není, protože sousední převisy ji nenechaly jít nahoru a teď kvete nejmíň.
Editoval Marie Fárová (11.07. 2010 16:57:32)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie 'Jef van den Kuylen' (Fuchsia)
cz
cz
Fuchsie 'New Millenium' (Fuchsia)
Fuchsie 'New Millenium' (Fuchsia)
cz
Fuchsie 'Pink Garole' (Fuchsia)
cz
cz
Marie Fárová: Těžká rada. Loni jsem měla fuchsie hezčí, starám se o ně stejně. Myslím, že se na nich podepsala velká vedra. Také hnojím Kristalonem, ale násada poupat je letos menší. Rozhodně se vrátím k vyzkoušeným druhům. Záplavu květů mám u surfinií, ale u fuchsií rozhodně ne.
Marie Fárová: Odstátou vodu používám na zalévání všech květin. Posílám několik dnešních fotek na ukázku - jak je vidět, vedra a pak deště přežily lépe surfinie než fuchsie.
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
Fuchsie (Fuchsia)
Fuchsie (Fuchsia)
cz
cz
cz
Surfinie 1182010 (Petunia Surfinia)
Surfinie 1182010 (Petunia Surfinia)
Další informace v článcích o rostlinách
Fuchsia - fuchsie Fuchsie - co jsou to fuchsie
Z botanického hlediska patří fuchsie do jednoho z 21 rodů čeledi pupalkovitých (Onagraceae). Tato velká čeleď má své zástupce po celém světě. Při bližším zkoumání květu pupalky obecné můžete objevit jistou podobnost s květem fuchsie. Vedle pupalky jsou v …
Computer Press, a.s. | 01.09. 2008
Fuchsie Fuchsie
Již první objevená fuchsie svými květy natolik uchvátila pěstitele, že nadšení sběratelé rostlin podnikali mnoho dobrodružných výprav do hloubi jihoamerických pralesů za stále novými druhy těchto květin. Počátky křížení dávaly jen tušit, čím vším nás …
Computer Press, a.s. | 25.07. 2008
Fuchsie - pěstování Fuchsie - pěstování
Fialový balet Fuchsie okouzlují jemnými květy, které se na každé rostlině objevují po stovkách. Kromě toho snášejí stín, snadno se množí a přezimují... A navíc jsou i otužilé, takže alespoň některé z nich lze pěstovat i venku …