MartaZ.: Marie, obdivuji tvoje velkokvěté fuchsie. Já už přecházím spíš na jednoduché, protože dřív a více kvetou. Znám Tě z Faceboku, kde nakupuješ? V sobotu 12. března jedeme nakupovat do Mělníka k Petrom. Bude nás tam hodně, přijeď, ať tě poznáme. Pozvání patří samozřejmě i pro ostatní smile
Moje fuchsie  jsou na
Ahoj, Marta.
Marie Fárová: Marto, když jsem se podívala na tvé album, tak si říkám, že jsem absolutní troškař se svými šesti fuchsiemi. Máš je nádherné!!!
Já nakupuji v zahradnictví v Pivkovicích až začátkem dubna, když už muž topí ve skleníku. Jen mne mrzí, že si lidé vezmou do ruky květináč se sazenicí a pak zapomenou, odkud. Naposledy byly dvě fuchsie jiné, než jsem zamýšlela koupit. Mělník je z ČB moc daleko, tam se mi jet nakupovat nechce. MF
Daniela74: Děkuji, však vy máte také nádherné kytičky a máte jich mnohem víc než já...bohužel na mojí minizahrádku se už víc nevejde... já mám fuchsie moc ráda,daří se jim u mě  na západní straně,kde jsem měla původně surfinie,které byli po každém dešti tak omlácené,že jsem je musela přemístit na kryté místo.Hezký den :-)
Ing. Miloš Krump: Jde o molici skleníkovou (Trialeurodes vapporariorum), která poškozuje listy fuchsie sáním. K ošetření je možné použít insekticid Karate Zeon 5 SC. Jelikož jsou takto hubeni pouze dospělci, je nutné tento zákrok asi po 1 týdnu zopakovat.

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
Renata Vintrová: Máte opravdu krásné fuksie. Já jsem si vloni koupila poprvé  fuksii, měla by mít také velké květy. Na zimu jsem ji přenesla do tmavého sklepa, včera jsem se na ni dívala a vrchní stonky měla suché - teď nevím, jestli fuksii již přenést na světlo a sestříhat - zdá se mi malá na ostříhání, tak nevím, co s ní mám udělat.....
Další informace v článcích o rostlinách
Fuchsia - fuchsie Fuchsie - co jsou to fuchsie
Z botanického hlediska patří fuchsie do jednoho z 21 rodů čeledi pupalkovitých (Onagraceae). Tato velká čeleď má své zástupce po celém světě. Při bližším zkoumání květu pupalky obecné můžete objevit jistou podobnost s květem fuchsie. Vedle pupalky jsou v …
Computer Press, a.s. | 01.09. 2008
Fuchsie Fuchsie
Již první objevená fuchsie svými květy natolik uchvátila pěstitele, že nadšení sběratelé rostlin podnikali mnoho dobrodružných výprav do hloubi jihoamerických pralesů za stále novými druhy těchto květin. Počátky křížení dávaly jen tušit, čím vším nás …
Computer Press, a.s. | 25.07. 2008
Fuchsie - pěstování Fuchsie - pěstování
Fialový balet Fuchsie okouzlují jemnými květy, které se na každé rostlině objevují po stovkách. Kromě toho snášejí stín, snadno se množí a přezimují... A navíc jsou i otužilé, takže alespoň některé z nich lze pěstovat i venku …