Messner: Loni jsem si je dal předklíčit za okno, kde bylo zhruba 5°C, trvalo to měsíc, ale přenos do zahrady se zas tak docela nepovedl. Leto aspoň vím co a jak je dobré.
Messner: Nevím, ale myslím si, že alespoň v mých poměrech by se to asi nepodařilo. Jsem sice docela experimentátorský typ, ale přenosy pažitky se mi jaksi nedaří.
YOS: Není to tím, že v zimě odpočívá? Můžete na místo pažitky sázet řeřichu setou, pokud Vám voní. smile Za 5 dnů máte čerstvou zelenou nať.

Všechno jde tak, jak má jít.
jituška: Ráda se podělím s radou,nikdy se mě nepodařilo vypěstovat pěknou pažitku ze semene,ale loni jsem vyryla kousek pažitky do květináče. Nechala jsem ho venku přes zimu v květináči a až jsem teď chtěla pažitku přenesla ji;) na parapet a začala zalívat,je jako když ji koupíte,krásně hustá a poměrně rychle roste,když má teplo.
bala: Děkuji, Poměnko taky pozdravuji....:-) Chtěla jsem jen reagovat na Danielu74, zkuste si vykopat větší jámu, do které nasypete zahradní zeminu a pak si vysaďte nebo vysejte semínka pažitky...vždy tak postupuji pokud některá rostlina poptřebuje určitý druh zeminy...např. máme vápenatou půdu a tak k rododendronů nasypu rašelinu atd....zatím mi všechny rostliny prospívají...
Editoval bala (19.11. 2011 23:43:57)
bresticova: Ja som si pažítku vysiala do kvetináča skoro na jar - aby sme mali skôr niečo zelené na chlieb. No boli to iba také veľmi tenučké nitky, osoh žiadny. Potom som vysiala semiačka do voľnej pôdy, občas zaliala. Vyklíčili pomerne rýchlo a ešte rýchlejšie sa pekne rozrástla. Pôda je piesčitá, vápenatá, poloha slnečná. A úroda pekná.
Další informace v článcích o rostlinách
Pažitka a její příbuzní: Allium tuberosum, Allium angulosum Pažitka a její příbuzní
Pažitka (Allium schoenoprasum) patří k prvním bylinkám v jarní zahradě. V této době jsou její rourkovité listy jemné a mají intenzivní aroma. Po včasném seříznutí listy znovu vyraší a dají se opakovaně sklízet …
Allium schoenoprasum 'Corsican White' - pažitka bílá Allium schoenoprasum 'Corsican White' - pažitka bílá
Výška: 20 cm Květ: bílý, VI. - VII Bíle kvetoucí kultivar pažitky …
Allium tuberosum - pažitka čínská Allium tuberosum - pažitka čínská
Specialita pro gurmány pažitka s příchutí česneku (česneko-pažitka). Má výraznější aroma a chuť a je hojně používána zejména v Asii. Zde je také komerčně pěstována a její sklizně dosahují až 60 000 tun, což dokazuje její oblíbenost …