Jarka Habešská: Dobrý den,

už několik dnů hledám strom na zahradu (velikost zahrady bez domu je cca 500 m2). Jedná se o jihozápadní stranu, bydlíme na Kolínsku (takže větrno), ale částečně odcloněno živým plotem. Na zahradě nemáme stín a tak hledám strom, který by jej vytvořil. Mám představu o 7-10 m vysokém, zajímavém na oko. Javory se mi sice líbí, ale už je v menším podání na zahradě mám. Buk i dub mám nižší kultivary (green dwarf, mercedes, menhir...), okrasnou třešeň mám také, katalpu mají sousedé okolo. Vím, že jsem náročná, také nechci koupit bez rozmyšlení a počítám, že to bude něco stát. Našla jsem jasan zimnář a ambroň západní. Zatím se rozhoduji. Nemáte ještě nějaký tip? Něco krásného, o čem lze uvažovat? Jehličnatý už nechci (mám omoriku).

Budu vděčná za tipy. Jarka
Marvella: Dobrý den, já bych si vybrala ambroň, protože barevnost listí je naprosto úžasná. Osobní zkušenost ale s tímto stromem nemám. Krásný je kaštanovník setý - jedlý (dorůstá ale velké výšky 20-25m, ale roste dost pomalu). Nebo lípa, ta je podle mě též hodně opomíjená. Krásně kvete, voní a jako strom vypadá moc dobře. Marcela
Editoval Marvella (24.08. 2015 09:57:08)
Jarka Habešská: Dobrý den, fakt moc děkuji za tipy. Na ořech nemáme tolik prostoru, ale jinak je to 100% pravda (rodiče mají jeden na chalupě). Nakonec jsme vybrali lípu -tilia cordata winter orange. A je krásná. Na podzim ji koupíme a zasadíme. Už se těším.