Luke288: Dobrý den, již přes rok mám dracenu marginatu. koupil jsem ji v květináči se čtyřmi kmínky, za ten rok postupně tři odumřely, čtvrtému, nejvyššímu se daří dobře. rozhodl jsem se dracenu přesadit a zároveň z květináče vyndat tři mrtvé kmínky, ale jeden z nich měl pár kořínků živých. tenhle jeden jsem zasadil do květináče, někde jsem se dočetl, že když nemá listy, není dobré ho moc zalívat, takže jsem zatím nezalil. je šance na znovuvzkříšení nebo mám kmínek vyndat a nechat třeba ve vodě více rozrůst kořeny?
dále se chci zeptat ohledně zálivky - dočetl jsem se různých názorů, někteří radí zalévat více, jiní méně, já zalívám cca 1x za 10 dní a hodně opatrně.  je pravda, že dracena roste pomalu, ale roste, ze zdravého kmínku raší další dva výhony. jaké máte zkušeností s množstvím vody? je lépe více nebo pokračovat v tom na co je moje rostlinka zvyklá?
Luke288: tady mi jde o to, že kmínek (průměr cca 4cm) má pár (skutečně asi 3-4)kořínků, tak jestli je lepší nechat kmínek chvíli ve sklenici vody nebo ho mohu zasadit do květináče a téměř bez zálivky čekat? výhony už jsem zakořenil úspěšně také, jen s kmínkem nemám zkušenosti
Editoval Luke288 (11.03. 2010 14:10:33)