Garten.cz (Zahrada-cs.com): Společnost EUROMEDIA, GROUP, k.s,. věnovala knihu Hmyz - Nový průvodce přírodou pro uživatele diskusního fóra. Soutěžit můžete do 16. 1. 2016  Knihu obdrží tři autoři příspěvků nebo fotografií v tomto diskusním fóru, kteří vloží na server více jak 4. textové příspěvky.
9750-soutez-hmyz.jpg
Knihu můžete také zakoupit na www.bux.cz

Fotografie a příspěvky musí odpovídat tématu. Pří výběru výherců bude brán ohled na kvalitu a počet příspěvků a obrázků.

Postup vkládání fotografií k příspěvkům diskusního fóra najdete v příspěvku "3C) Jak vložit obrázek do diskusního fóra". Přehled obrázků najdete na ve fotogalerii diskusního fóra.
Eva N E: Další zajímavá knížka.

Včera jsem šla na střechu pověsit prádlo. Bylo krásně, sluníčko svítilo a bezvětří. Všimla jsem si, že je tam spousta různého hmyzu. Vzala jsem foťák a fotila. Bylo zajímavé, že některé druhy byly zastoupeny  6 - 8 kusy, jiné 2 - 3. Ale například drabčíků byly asi 4 různé druhy.  Fotky moc nevyšly sad Dnes jsem si vzala jiný foťák a vyrazila na střechu - dnes už nebylo takové teplo a trochu foukalo. Za 2 hod kolem poledne jsem vyfotila 42 druhů hmyzu . Zajímavé, že brouci, kterých bylo včera nejvíc, dnes vůbec nebyli vidět. Drabčíci tam byli dnes též. Nejvíc bylo různých druhů ploštic. Některé z nich jsem viděla poprvé. Budu mít co dělat, až je budu určovat.

Přidávám pár obrázků na ukázku  , ještě nejsou určení .
Editoval Eva N E (13.11. 2015 23:05:05)
cz
Beruška
Beruška
cz
Beruška
Beruška
cz
Brouk - těch bylo včera nejvíc
Brouk - těch bylo včera nejvíc
cz
Drabčík
Drabčík
cz
Drabčík
Drabčík
cz
Drabčík
Drabčík
cz
Drabčík
Drabčík
cz
Drabčík
Drabčík
cz
Drabčík
Drabčík
cz
Drabčík
Drabčík
cz
Moucha
Moucha
cz
Nějaký ošklivka
Nějaký ošklivka
cz
Nevím
Nevím
cz
Nosatec
Nosatec
cz
Nosatec
Nosatec
cz
Ploštice
Ploštice
cz
Ploštice
Ploštice
cz
Ploštice
Ploštice
cz
Ploštice
Ploštice
cz
Ploštice
Ploštice
cz
Ploštice
Ploštice
cz
Ploštice
Ploštice
cz
Ploštice
Ploštice
cz
Ploštice
Ploštice
cz
Ploštička (Lygaeus murinus)
Ploštička (Lygaeus murinus)
cz
Ploštička pestrá (Lygaeus equestris)
Ploštička pestrá (Lygaeus equestris)
cz
Slunéčko sedmitečné
Slunéčko sedmitečné
cz
Vosa
Vosa
Ing. Miloš Krump: Soutěž o 3 knihy Hmyz - Nový průvodce přírodou
Děkuji za výhru, i ostatním uživatelům, škoda, že nás není víc, přispěvovatelů. Knihu moc nevyužiji, tak ji budu někomu věnovat, ale tomu dotyčnému ji pošlu sám.

Chceme-li pro přírodu něco udělat, musíme ji nejdříve dobře poznat.
Použitá literatura je k dispozici u autora příspěvků.
Eva N E: Sice se zpožděním, ale přece .....
Mnohokrát děkuji za krásnou knihu o hmyzu. Přestože jsem tam nenašla přesně ten hmyz, který mám v mé sbírce, kniha mi opravdu pomohla v určování , a to tím, že mě navedla na čeleď, kde hledat. Ještě jednou díky smile