houba: Taky jsem dva zničila, než jsem na to přišla. Pořád jsem měla obavu, že když ho nebudu dostatečně zalévat, tak uschne. A bylo to špatně. Ten,který mám teď, zalévám opatrně a žije. V létě dostává vody víc, ale v zimě ho nechávám vyschnout a je suchý i týden a vůbec mu to nevadí, spíš mu to prospívá. A čím chladnější místnost, tím méně vody potřebuje,stejně jako většina rostlin. Ty dva předešlé jsem pravděpodobně zničila přílišnou zálivkou.
pavlma: Cykas - pěstování cykasů
Dobrý den, jsem nová uživatelka a chtěla bych Vás požádat o radu ohledně pěstování cykasu. Cykas mi věnovala máma, která ho vypěstovala z malé rostlinky a měla ho v zimní zahradě, takže mu nemohu poskytnout tak dobré podmínky, protože ho mám při pokojové teplotě. Starám se o něj už skoro dva roky a chřadne. Loni v létě mi krásně vyrostl - viz první foto. Bohužel jsem mu asi příliš brzo ořezala staré větve a ty nové svázala, protože se kolem nějak nedalo procházet. Nyní jsem mu větve nechala opět volně, protože měl zprvu lehne oschlé jen asi dvě větve, nyní už schne hodně. Nikdy jsem ho nehnojila. Ještě připojím, že jsem ho ani nikdy nerosila. Máma ho zalévala tak jednou konví týdně (což jsem si teď přečetla, že je asi špatně) a já jsem ho dosud zalévala jednou velkou konví tak 1x za 2 týdny. V místnosti máme okolo 20 stupňů.  Dá se ještě zachránit? Co byste mi doporučili? Budu moc vděčná  za všechny rady !
zde fotografie z léta 2012 a současná:
cz
Cykas 1
Cykas 1
cz
Cykas 2
Cykas 2
Další informace v článcích o rostlinách
Cycas circinalis - cykas indický (FLORA OLOMOUC) Cycas circinalis - cykas indický
Příbuzný druh ceratozamie Cycas circinalis v tropickém skleníku se také chlubí svou elegantní krásou (po celé léto) – žlutavou šišticí vyrůstající uprostřed růžice listů …
Cycas circinalis - cykas indický Cycas circinalis - cykas indický
Cycas circinalis je má oproti svému známějšímu příbuznému Cycas revoluta jednu estetickou přednost: jeho někdy až modravě zelené lístky skládající zpeřené pérovité listy mají svěžejší vzhled a jsou méně tuhé a pichlavé. Dorůstají až třímetrové …
Rebo Productions CZ | 08.01. 2010