nasekrasnazahrada: Záhony v zeleninové zahradě pokryjte bílou netkanou textilií. Chrání před dřepčíky, květilkami, mšicemi, plži i výsušnými větry.
Rada z rubriky Co je důležité v březnu

Redakce časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na http://www.garten.cz/u/cz/nasekrasnazahrada/
Daniela74: Dobrý den prosila bych o radu. Před několika lety jsem zakládala květinový záhonek a na manželovu radu jsem proti zaplevelení záhonu použila obyčejný průhledný igelit na který jsem pak dala mulčovací kůru.Časem se však igelit začal trhat a prorůstal plevelem.Nyní po 8 letech bych opět chtěla použít folii a přikrýt ji mulčovací kůrou.Chtěla bych prosím poradit jakou tu folii použít,abych zabránila minimálnímu zaplevelení.V okolních zahrádkách jsem viděla že pokládají všude černou textilii,manžel však tvrdí že má průhledný igelit stejný efekt jako černá folie,moc tomu nevěřím prosila bych o váš názor děkuji   wink
YOS: Daniela74 , když jsem četla Váš příspěvek, nechápala jsem, co že jste použila proti plevelu na květinovém záhonu? OBYČEJNÝ, PRŮHLEDNÝ IGELIT?  Igelit přeci nepropouští ani vzduch ani vodu? Jak mohly Vaše kytičky růst? Nebo má ten igelit nějaké větrání? My jsme použili před domem černou tkanou textilii mulčovací, kterou prorostl jen pýr. Časem se rostliny tak rozrostly, že ani ten pýr už moc neroste. Já, když odjíždím na 2-3 měsíce, položím na záhony papírové kartony a zasypu drcenými větvemi nebo jiným přírodním materiálem (sbírám si nastříhané suché stonky). Je to sice pracné, ale užitečné. Jasně to vidím na malinách.  V době mé nepřítomnosti bylo nesmírné sucho, ale moje maliny to zvládly díky popundeklu a vrstvou drcených větví z jarního stříhání. Teď sklízím krásně velké maliny.

Všechno jde tak, jak má jít.
Další informace v článcích o rostlinách
Zahrada v zimě - netkaná textilie chrání (PROVOBIS) Zahrada v zimě - netkaná textilie chrání
Některé choulostivější druhy stálezelených dřevin je vhodné chránit před účinky holomrazů zakrytím bílou netkanou textilií. Vybereme si ten druh, který je díky vyšší gramáži určen speciálně pro zimní ochranu …
PRO VOBIS, s.r.o. | 31.01. 2011