facebook: Dobry den, rada bych chtela poradit, ziju v zahranici a nasla jsem tady jednu rostlinu, kterou nazyvaji angeliki, ale jeji cesky nebo latinsky nazev bohuzel neznam. Muzete mi prosim poradit. Koupila jsem si je a rikali mi, ze se z nich da vypestovat i živý plot. Tak bych rada vedela jak (jestli pred listama nebo za listama) a kdy se muze zastrihovat. A jak daleko je od sebe mam sadit. Jeste dotaz, existuji zde, jak jsem pochopila dva druhy teto rostliny ta vetsi dorusta 2,5-3m a ta druha je nan a ta jen 40-50cm, ale rikaji, ze i u te vyssi verze pri dobrem strihu se da vypestovat hezky zivy plot. Prosim o český a latinský nazev teto rostliny. Moc dekuji
Dotaz s obrázky zaslaný mailem na Garten.cz

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
cz
Angeliki
Angeliki
cz
Angeliki
Angeliki
janko39: Dotaz paní "facebook" ohledně rostliny "angeliki" je skutečně velmi neurčitý a těžko zodpověditelný .Pokud by se jednalo o některý druh rodu Pittosporum, jsou to vesměs subtropické,nebo tropické dřeviny. Vyskytují se v Africe, Asii, Australii a na některých ostrovech v Pacifiku. V Evropě se běžně pěstují ve Středozem í(např.v Řecku - tomu by nasvědčoval název "angeliki") a v jižní Anglii. Jsou to stálezelené keře, s listy podobnými listům rhododendronů, s bílými,nebo červenými květy.
Ohledně pěstování by paní měla vyhledat specializovanou literaturu,zabývající se subtropickými dřevinami. V Řecku se sice používají do živých plotů, ale volně rostoucích.