Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den, prosím o radu. Vnitřní ibišek , cca 6 let starý, na současném stanovišti víc než 1 rok, dosud dobře prosperující a bez chorob. Nyní na části listů viditelná žilnatina - tmavší, zbytek světlejší. Na jiných listech světlé skvrny  bez vazby na žilnatinu. Listy žloutnou , a to jak malé, tak velké. Zespodu na listech kapky průhledné tekutiny. Děkuji za odpověď. TŠ
Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Alena:

garten napsal(a):Dobrý den, prosím o radu. Vnitřní ibišek , cca 6 let starý, na současném stanovišti víc než 1 rok, dosud dobře prosperující a bez chorob. Nyní na části listů viditelná žilnatina - tmavší, zbytek světlejší. Na jiných listech světlé skvrny  bez vazby na žilnatinu. Listy žloutnou , a to jak malé, tak velké. Zespodu na listech kapky průhledné tekutiny. Děkuji za odpověď. TŠ Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi

Nebude to nějaký škůdce? Třeba Molice nebo tak něco? Pěstováním Ibišků se věnuje Vláďa HADAŘ PROCHAZKA a ne svém webu popisuje některé choroby a škůdce a jejich "likvidaci". http://www.zappgarden.cz/hierarchy/defa … -a-skudci/
Alena: I já mám problém s Ibiškem , loni krásně kvetl (je mu asi 9 let), dokonce jsem z něj získala i pár semínek. Asi před 14 dny začal jakoby usychat, všechny listy opadaly, tak jsem ho vyklepla z květináče, odstranila starou zeminu, trochu zakrátila kořeny a zasadila do nové zeminy, nakonec jsem ostříhala i ibišek  ale stále vypadá jakoby usychal, doufala jsem že znovu obrazí, ale vypadá to že ne.....už nevím čí ho podpořit....žádný škůdce  není vidět a ani kořeny  nebyly cítit hnilobou....
Editoval Duchajda (22.02. 2012 11:07:40)
cz
Ibišek - květ z 1662011 (Hibiscus)
Ibišek - květ z 1662011 (Hibiscus)
cz
Ibišek - semínka 1592011 (Hibiscus)
Ibišek - semínka 1592011 (Hibiscus)
bresticova: Na ibišteku sa mi objavujú títo škodcovia: roztočec - častý pri suchom vzduchu (pavučinky), molice (biele motýliky) a vošky. Tu pomáha chémia. Keď listy žltnú a opadávajú - pokles teploty, alebo prievan. Ak sa objaví tmavšia žilnatina na žltých listoch, najmä keď mladé listy sú akoby zakrpatené - nedostatok živín, treba rastlinu presadiť.
Moje ibišteky každú zimu listy zhodia, ale na jar ich presadím, zostrihám a dám von.
cz
Ibištek čínsky (Hibiscus chinensis)
Ibištek čínsky (Hibiscus chinensis)
Další informace v článcích o rostlinách
Ibišek známý i neznámý: Hibiscus rosa sinensis Ibišek známý i neznámý
Při dobré péči – a nepotřebuje jí moc – je ibišek spolehlivá a vděčná květina. A protože se stále objevují nové odrůdy, nehrozí, že by se jeho nápadné květy snad mohly okoukat …
Hibiscus syriacus CHINA CHIFFON® - ibišek syrský Hibiscus syriacus CHINA CHIFFON® - ibišek syrský
Je škoda, že zatím málo zahradníků využívá tyto naprosto mrazuodolné a krásně kvetoucí keře – syrské ibišky. Pochází z východní Asie a v našich podmínkách je pokládáme za nezbytnou součást kvetoucí letní zahrady, neboť dokáží rozsvítit každé aranžmá …
Hibiscus moscheutos 'Luna Blush®' - ibišek bahenní Hibiscus moscheutos 'Luna Blush®' - ibišek bahenní
Luna Blush® patří pravděpodobně k neatraktivnějším bahenním ibiškům z řady Luna®. Má velké, až 20 cm v průměru široké květy, v základu bílé barvy s jemně růžovým přelivem a malým vínově červeným okem uprostřed. Jedná se o kompaktní, hustě rostoucí …
Hibiscus moscheutos 'Luna Red®' - ibišek bahenní Hibiscus moscheutos 'Luna Red®' - ibišek bahenní
Luna Red® nese obrovské, sytě červené květy, které mají až 20 cm v průměru. Jedná se o kompaktní, hustě rostoucí a neskutečně bohatě kvetoucí odrůdu. Otrháváním zvadlých květů podpoříte tvorbu nových …
Hibiscus syriacus 'Red Heart' - ibišek syrský Hibiscus syriacus 'Red Heart' - ibišek syrský
Je škoda, že zatím málo zahradníků využívá tyto naprosto mrazuodolné a krásně kvetoucí keře – syrské ibišky. Pochází z východní Asie a v našich podmínkách je pokládáme za nezbytnou součást kvetoucí letní zahrady, neboť dokáží rozsvítit každé aranžmá …
Hibiscus syriacus 'Blue Chiffon' ® - ibišek syrský Hibiscus syriacus 'Blue Chiffon' ® - ibišek syrský
Modrá až modrofialová barva květů ibišku patří mezi nejoblíbenější. Proto Roderick Woods z Anglie obohatil svou šlechtitelskou sbírku plnokvětých ibišků i o tohoto krasavce. Podařilo se mu vypěstovat ibišek sytě modrofialové barvy známé u odrůdy Blue Bird …
Hibiscus rosa - sinensis 'Cairo' - čínská růže, ibišek pokojový Hibiscus rosa-sinensis 'Cairo' - čínská růže, ibišek pokojový
Ibišky slouží k výzdobě interiérů především letních měsících. Sázíme je do zahradnického substrátu. Od února do září přihnojujeme vícesložkovými hnojivy. Abychom vypěstovali silné a dobře rozvětvené rostliny, je třeba ibišky v únoru hodně ostříhat …
Hibiscus syriacus Hibiscus syriacus L. - ibišek syrský
Tyto opadavé keře kvetou dle odrůd nádhernými květy v pestré paletě barev od srpna do října a patří tak k nejcennějším v létě kvetoucím dřevinám …
Architektura zahrady | 25.11. 2001
Hibiscus moscheutos 'Scarlet' - ibišek bahenní Hibiscus moscheutos 'Scarlet' - ibišek bahenní
Ibišek bahenní je senzací posledních několika málo let. Jedná se o trvalku, která každým rokem na podzim odumře až k zemi a na jaře vyraší nové stonky, kterých je více a jsou silnější, jak rostlina dospívá. Scarlet je česká odrůda se sytě červenými květy …
Hibiscus syriacus 'Maike' - ibišek syrský Hibiscus syriacus 'Maike' - ibišek syrský
Maike je novou odrůdou se středně velkými až velkými, atraktivními květy růžové barvy, nápadným vínovým okem, ze kterého směřují paprsky téměř až ke krajům okvětních plátků. Má bohatým řasení ve druhé řadě zakrslých okvětních plátků uprostřed …