Nejste přihlášen(a)

českyslovenskyenglishdeutschpolsky

#1  Ibišek - chřadnutí | 18.06. 2009 09:38:32

garten
Architektura zahrady
Místo: Jevišovice
Web

Ibišek - chřadnutí

Dobrý den, prosím o radu. Vnitřní ibišek, cca 6 let starý, na současném stanovišti víc než 1 rok, dosud dobře prosperující a bez chorob. Nyní na části listů viditelná žilnatina - tmavší, zbytek světlejší. Na jiných listech světlé skvrny bez vazby na žilnatinu. Listy žloutnou, a to jak malé, tak velké. Zespodu na listech kapky průhledné tekutiny. Děkuji za odpověď. TŠ
Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi

#2  Ibišek - chřadnutí | 27.02. 2010 10:20:13

facebook
Web

Re: Ibišek - chřadnutí

Potřebuji poradit, na ibišku se objevují malí bílí motýlci, jak se jich zbavit. Stříkám OMITE, ale nic moc.

Editoval facebook (27.02. 2010 10:20:50)

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com

#3  Ibišek - chřadnutí | 22.02. 2012 10:48:52

Duchajda
Místo: Albrechtice v Jiz.horách

garten napsal(a):

Dobrý den, prosím o radu. Vnitřní ibišek, cca 6 let starý, na současném stanovišti víc než 1 rok, dosud dobře prosperující a bez chorob. Nyní na části listů viditelná žilnatina - tmavší, zbytek světlejší. Na jiných listech světlé skvrny bez vazby na žilnatinu. Listy žloutnou, a to jak malé, tak velké. Zespodu na listech kapky průhledné tekutiny. Děkuji za odpověď. TŠ
Dotaz z internetové poradny Zahradnictví J. a Z. Krulichovi

Nebude to nějaký škůdce? Třeba Molice nebo tak něco? Pěstováním Ibišků se věnuje Vláďa HADAŘ PROCHAZKA a ne svém webu popisuje některé choroby a škůdce a jejich "likvidaci".
http://www.zappgarden.cz/hierarchy/defa … -a-skudci/

#4  Ibišek - chřadnutí | 22.02. 2012 11:06:48

Duchajda
Místo: Albrechtice v Jiz.horách

I já mám problém s Ibiškem, loni krásně kvetl (je mu asi 9 let), dokonce jsem z něj získala i pár semínek. Asi před 14 dny začal jakoby usychat, všechny listy opadaly, tak jsem ho vyklepla z květináče, odstranila starou zeminu, trochu zakrátila kořeny a zasadila do nové zeminy, nakonec jsem ostříhala i ibišek ale stále vypadá jakoby usychal, doufala jsem že znovu obrazí, ale vypadá to že ne.....už nevím čí ho podpořit....žádný škůdce není vidět a ani kořeny nebyly cítit hnilobou....

Editoval Duchajda (22.02. 2012 11:07:40)

cz Duchajda | Ibišek - květ z 1662011 (Hibiscus)
Ibišek - květ z 1662011 (Hibiscus)
cz Duchajda | Ibišek - semínka 1592011 (Hibiscus)
Ibišek - semínka 1592011 (Hibiscus)

#5  Ibišek - chřadnutí | 22.02. 2012 18:46:54

bresticova

Na ibišteku sa mi objavujú títo škodcovia: roztočec - častý pri suchom vzduchu (pavučinky), molice (biele motýliky) a vošky. Tu pomáha chémia. Keď listy žltnú a opadávajú - pokles teploty, alebo prievan. Ak sa objaví tmavšia žilnatina na žltých listoch, najmä keď mladé listy sú akoby zakrpatené - nedostatok živín, treba rastlinu presadiť.
Moje ibišteky každú zimu listy zhodia, ale na jar ich presadím, zostrihám a dám von.

cz bresticova | Ibištek čínsky (Hibiscus chinensis)
Ibištek čínsky (Hibiscus chinensis)

Zápatí