YOS: Nestříhat na jaře, protože větvičky , které jsou otužilé, by se ostříhaly a vystavily se jarním mrazíkům ty uvnitř choulostivé. Začneme se stříháním, až je vidět, že začínají růst a určitě po 15.5. Můžeme stříhat až do 21.6.

Všechno jde tak, jak má jít.
jitula: Dobrý den, doporučuji stříhat  koncem května , vybrat si takový den, kdy nebude příliš vedro a velké sluníčko, spíše, aby bylo pod mrakem, nejlépe aby po ostříhání zapršelo.
tucik: tak nevím. Asi jsem to neudělala moc dobře. Ostříhala jsem je až někdy v září nebo v říjnu. A v zimě na ně napadlo celkem dosti sněhu. Doufám, že jsem nezrušila celý živý plot
radana123: Tújový plot  by se měl stříhat minimálně jednou ročně – v období od konce června a v srpnu. V tomto období slábne tok mízy, ale současně nové přírůstky ještě do příchodu zimy dostatečně vyzrají. Nářadí  můžeme zvolit různé, ruční  i elektrické . Čím delší a vyšší plot, tím kvalitnější nářadí se vyplatí. Dnes se běžně pracuje s elektrickou lištou  na živé ploty . Při řezu motorovou lištou  často dochází k rozdrcení konečků větévek a následnému hnědnutí, předejdeme tomu řezem nepříliš silných starých výhonů a dotvarováním ostrými nůžkami. Nejdřív si pomocí vodící šňůry vytyčíme výšku, kterou potřebujeme zachovat a můžeme se dát do práce.
jiri-76:

Túje  dobře snášení stříhání  a tvarování . Túje zastřihujte během celé vegetace - od jara do podzimu. Jarní tvarování "rychle" obrazí a během vegetace dorůstá. Není vhodné zastřihávat túje během zimy (listopad až únor), protože do jara stejně neobrazí, ani se nezahojí. Tuhé mrazy mohou nezhojené ranky vysušit a zaschlé konečky větví moc parády nenadělají. Tvarování živých plotů  se provádí jednou až dvakrát ročně. Záleží na bujnosti růstu a nárocích na ideální tvar. Z praxe i literatury lze doporučit tvarování jednou na jaře (březen až květen) a popřípadě podruhé koncem léta (konec srpna až září).

To mám od nás z http://www.tuje-zerav.cz/cz/tuje-udrzba.html a vím, že to funguje. Nezapomeňte, že jde jen o kytky  a větší péči si zaslouží spíš Vaši bližní wink