Reklama: Gardena aquamotion (2)

Poslal(a) 09.03. 2003 21:04:28 (18907 čtenářů)

Gardena - aquamotion pokračování článku o uceleném programu, který umožňuje vytvoření téměř jakéhokoliv projektu, který má co do činění s vodou. Článek se zaměřuje na osvětlení a filtrační systémy.

Celý výsledný efekt dokončeného vodního díla lze velice snadno umocnit použitím programové řady svítidel, kde je vše počínaje zapojením až po časové spínání ve vzájemné harmonii. Systém se skládá z kompletních svítidel, připravených k okamžitému zapojení, speciálního propojovacího kabelu a vhodného transformátoru.Funkční příslušenství( speciální objímky) umožňují instalovat osvětlení na kterémkoli místě kabelu bez přítomnosti elektrikáře. V okolí jezírek a potůčků lze použít kulovitá, hřibovitá, nebo miniaturní světla pro osvícení detailů nebo cestiček, a to v sadě světla pro osvícení detailů nebo cestiček nebo jednotlivě. V jezírkách se pak bude uplatňovat spodní nasvícení vodních prvků, plovoucí či pevné svítidlo osvěcující pouze část pod vodou, nasvícení vodních prvků nebo plovoucí svítidla ve tvaru čirých koulí. To vše je možné instalovat v bezpečném 12 V napětí , doplnit systém o časovač 24 programů zapnutí osvětlení, nebo o soumrakový senzor s hlásičem pohybu pro bezpečný pohyb po zahradě, či osvětlení nezvaného návštěvníka. Ve fontánkách se uplatní nastavitelné úsporné 5 W nasvětlení, nebo patentovaný vodní prvek osmi podsvícených pramínků vody.

Biologická rovnováha ve správně založeném zahradním jezírku se většinou vytvoří sama. Přesto se však může stát, že kvalitu vody sníží např. přebytek živin, škodliviny obsažené ve vodě nebo kyselé deště.GARDENA vám nabízí mnoho možností, jak kvalitu vody upravit. Základním pomocníkem jsou filtrační systémy různého provedení, pro různě veliká jezírka. První skupina jsou filtry pro jezírka do velikosti 3000 l (např. jezírko 2x2x0,7 m ). Zde se dají použít filtrační sada FS-3000, filtrační sada FS-3000 která již obsahuje zeolit, filtrační nádobu,čerpadlo pro fontánky,prodlužovaní trubku s tryskou pro fontánky a spojovací hadici 0,5m,sada WFP 3000(tato sada je se silnějším čerpadlem i v provedení pro jezírka do 5000 l/např.3x3x0,6 m/ Takto velké jezírko vyčistí i filtrační sada 5000, která obsahuje lampu s ultrafialovým světlem (dá se instalovat i samostatně), omezující růst řas a ničící choroboplodné zárodky,biologické čištění vody je zajištěno zeolitem,filtračním substrátem a biologickým plošným filtrem. Pěnový filtr čistí vodu mechanicky. Sadu je možné instalovat do jezírka i mimo něj.

Pro větší jezírka je pak možno použít tlakové filtry PF 6000 a PF 11000, ftlakový filtr oba filtry obsahují systém pro vysoký mechanický a biologický účinek , pěnové filtry s ukazatelem znečištění a v provedení PF 11000 s mechanickým čištěním filtrační houby bez otevírání filtru, s možností dovybavení UVC světlem. Oba filtry lze zakopat pod úroveň hladiny, nebo poblíž jezírka a tím dosáhnout zcela nenápadné filtrace vody.

Kromě mechanického a biologického vyčištění vody v jezírku je dobré mít pod kontrolou i její chemické parametry. Program péče o zahradní jezírka GARDENA zahrnuje prostředky, pomocí kterých naleznete, po zjištění problému souvisejícího s kvalitou vody, to správné a efektivní řešení. Od prostředků omezujících růst řas přes přípravky na změnu pH až po čistící prostředky pro potrubí a úpravu kvality dešťové vody.

I přes účinnou filtraci vody vašeho jezírka je nutné několikrát do roka a ve zvýšené míře v podzimním a jarním období ošetřovat rostliny v okolí jezírka a vybírat odumřelé části rostli a napadané listí, neboť rozkladné procesy tohoto materiálu ohrožují biologickou rovnováhu jezírka, ubírají rostlinám a živočichům v jezírku životodárný kyslík. Pomocníky v této činnosti jsou výrobky combisystému GARDENA použité v kombinaci s teleskopickými násadami. Sítko pro zahradní jezírka pro snadné odstranění řas a napadaného listí v nerezavějícím provedení, s jemnou regulací výkyvné objímky, drapák combisystém Vario 6 pro posunování osazovacích košů, nebo klouzajících předmětů všeho druhu, čistič zahradních jezírek combisystem vario 2 je na dvě činnosti s hrubou síťkou, umožňující odchyt rybek nebo jemnou síťkou pro vytahování napadaného listí,hmyzu, atd. zahradnické nůžky pro jezírka combisystem Vario dokáží stříhat a manipulovat se silnějšími větvemi a výhony vegetace vašeho jezírka. Sestřihnout větší plochy v jezírku zvládnou nůžky pro zahradní jezírka combisystem s tažnou objímkou.

Program péče o zahradní jezírko završuje sada pro odsávání kalu ze zahradních jezírek. sada pro odsávání kalu Zařízení snadno odsává kal a hrubé nečistoty až do velikosti 30 mm pevných částic z vašeho jezírka, vyčištěnou vodu pak vrací zpátky do jezírka a tím dopomáhá udržet potřebnou biologickou rovnováhu jezírka. Sada obsahuje i čerpadlo s tichým chodem, vhodné i pro zavlažování,zvyšování tlaku, vyčerpávání a přečerpávání vody, filtrační vanu, 7 m sací hadice,násadu, lomenou sací trubku, trysku s kruhovým otvorem a plochou trysku. Jestliže máte již zakoupené čerpadlo s výkonem minimálně 3300 l/h resp. tlakem 4 bary, stačí vám pouze dokoupit přibližně 5 m hadice průměr 19 mm, přípojku GARDENA, teleskopickou násadu combisystem,a vyobrazenou sadu pod č.výr.7941 sada č.výr.7941FOTO7941 a můžete si odsavač kalu sestavit zcela jednoduše sami, za minimálních nákladů.

Ucelený program GARDENA aquamotion vám tímto nabízí do všech detailů promyšlené řešení vašeho projektu oživlé vody v zahradě či v bytě. Šetří drahocenný čas, a pomáhá vám vystříhat se slepých uliček během zrodu vysněného díla.

Přejeme hodně úspěchů a radosti.

Články: gardena aquamotion

30.06. 2011
17.58 kB čtenářů
Jezírka - jen čisté jezírko je krásné
18.06. 2010
31.23 kB čtenářů
Jezírka - čistá voda není samozřejmost
Diskusní fórum / Závlahy
17.01. 2014
33.64 kB čtenářů
Závlahy - ale od koho?
08.10. 2013
3.71 kB čtenářů
Zavlažování zahrady
03.05. 2012
5.00 kB čtenářů
Samozavlažovací kužele - čištění od vodního kamene a solí
13.11. 2009
16.94 kB čtenářů
Nádoby na vodu - sudy, konve
14.08. 2009
13.05 kB čtenářů
Zavlažovací systém - bude to fungovat?
20.05. 2009
28.48 kB čtenářů
Zavlažování - automatický zavlažovací systém
23.03. 2009
18.80 kB čtenářů
Zavlažování - spotřeba vody pro trávník
23.03. 2009
11.26 kB čtenářů
Závlahové systémy - spotřeba vody
07.08. 2008
18.35 kB čtenářů
Zavlažování - dešťová voda na zálivku