Dřevostavby - od zahradní besídky po rekreační chatku

Poslal(a) 14.05. 2009 11:34:41 (39974 čtenářů)

Trendy moderní doby v české republice stále více tíhnou k realizacím dřevostaveb a lidé mají čím dál více potřeb si na zahradě postavit např. zahradní altán, zahradní domek na nářadí, venkovní saunu anebo volně stojící besídku pro grilování. Dále je velký zájem o rekreační objekty. Cílem tohoto článku je čtenáři přiblížit možnosti, které jsou v současné době na trhu k dispozici.

Dřevostavby: zahradní domky, chatky, altány (IMPORTEC)

Výběr materiálu
Když doma vznikne myšlenka, že si pořídíte dřevěný domek, verandu anebo jakoukoliv jinou stavbu, vždy je nutné dbát na to, z čeho je konstrukce vyrobena a jaký je systém kontroly kvality dřeva. Dále je nutné se zaměřit také na samotné zpracování a také na jednotlivé prvky konstrukce, jakými jsou například místa spojů a kovové elementy.

Dřevin je v nabídce mnoho. Na našem trhu převládá smrkové dřevo. Charakteristiku smrkového dřeva je možné se dočíst na internetu. Smrkové dřevo je pružné a dobře štípatelné, a proto si získalo oblibu ve zdejších krajích. Borovice je naopak houževnatá dřevina, která se používá pro na výrobu nosných trámů a jiných stavebních prvků, které mají vliv na stabilitu a pevnost konstrukce. Také odstín dřeva je různý.

Materiálem pro zahradní program je v našem případě borovice. Existuje několik botanických druhů borovice. V nabídce je borovice severská a borovice klasická, která je však dovážena ze Skandinávie.

Dále je třeba zkoumat i materiál, který je použit na kovové díly staveb. Možností je opět mnoho, ale důležité je znát technické specifikace jednotlivých elementů. V naší nabídce na webu www.stylovazahrada.cz najdete kovové díly chromové a z leštěné oceli. Cílem je poskytnout zákazníkovi to nejlepší, co vůbec máme k dispozici, aby z našeho výrobku měl radost a aby výrobek bez problémů sloužil po dlouhá léta.

Nejdůležitějším faktem je, že naše výrobky prochází testováním pomocí laserové technologie, která přesně diagnostikuje, zda je materiál v pořádku anebo není. Pouze strojem schválený materiál jde dále do výroby. Tímto si můžete být jisti, že námi dodaná stavba je pouze z prvotřídního materiálu.

Účel stavby
Na trhu je veliká spousta zahradních staveb, od mnohoúhelníků přes čtvercový půdorys až po klasický obdélníkový půdorys. V našem katalogu na webu www.stylovazahrada.cz naleznete mnoho různých tvarů a variant, mezi kterými jistě najdete přesně to, co bude vyhovovat potřebám.

Důležité je, aby se člověk rozhodl, co s takovou stavbou zamýšlí? Mnoho staveb vzniká s nápaditou myšlenkou relaxace s rodinou a přáteli. Možností je opravdu mnoho. Jsou zde stavby, které jsou určeny především radosti ze života a pohody, bez které to dnes není možné. V nabídce jsou unikátní grilovací a saunové domky. Posezení uvnitř je zážitek sám o sobě. Někteří lidé si maximální pohodu při grilování a popíjení doplňují instalací LCD televizoru na jednu ze stěn grilovacího domku. I to je možnost jak chápat pojem „pohoda a relaxace“. Pojem sauna spojuje jak harmonii, tak i zdraví a odpočinek. Obě tyto stavby je možné spojit v jedno a vznikne grilovací domek se saunovou částí. Jak sami vidíte, vše je možné.

Pokud jste příznivci posezení na zahradě u skleničky vína, šálku čaje nebo kávy, tak je nejvhodnějším řešením zahradní besídka anebo altánek. V nabídce je mnoho typů a provedení. Téměř dvě desítky variant a rozměrů. Není možné si nevybrat právě ten Váš.

Příjemné posezení Vám zajistí i pěkně provedená veranda. V nabídce je několik druhů a všechny typy se dělají přímo dle požadavků zákazníka. Důraz je především kladen na vyslyšení proseb zákazníka a vyhovění požadavků. Nebojte se nás zeptat, i v případě, že si budete myslet, že je Vás nápad nesmyslný.

Stále větší oblibě se těší pojem „rekreace“. Lidé si kupují pozemky za městem anebo v klidné lokalitě nedaleko lesa a tráví tam nádherné letní období. V naší nabídce také naleznete zahradní chatky, rekreační chaty a také chaty, které jsou kombinované s garáží. Flexibilita je v tomto maximální. Dokonce si můžete zpříjemnit parné léto bazénem od nás.

Umístění stavby
Velké množství tvarů a provedení Vás v ničem neomezuje. Pokud chcete umístit stavbu do rohu zahrady, nabídneme Vám domky, které mají dvě stěny do pravého úhlu. Pokud si budete přát domek umísit ke stěně nebo plotu, není problém. Vždy však dbejte na bezpečnou vzdálenost od sousedního plotu a také dbejte na dostatečný prostor pro montáž zahradního domku a jeho montáž. Umístění zahradního domku anebo verandy záleží skutečně pouze na Vašem přání. Nabízíme Vám nejširší nabídku provedení a možností na trhu.

Ošetření dřeva
Jako u jiných, i u nás dostanete stavbu v přírodním stavu, tedy neošetřenou. Pouze je naimpregnována spodní část stavby a spodní část podlahy. My nabízíme ošetření dřeva nátěrem již z výroby, takže se o ošetření stavby nebudete muset několik let starat. Jednotlivé díly jsou ošetřeny vysoce kvalitním nátěrem, který je nabízen v několika odstínech.

Dřevostavby: grilovací a saunové domky, chatky (IMPORTEC)

Importec s. r. o.
Přímská 68, 500 09 Hradec Králové
www.stylovazahrada.cz

Články: dřevostavby zahradní

24.10. 2008
21.50 kB čtenářů
Zastřešení vířivek
13.10. 2008
27.18 kB čtenářů
Venkovní sauna (kóta)
25.04. 2009
28.28 kB čtenářů
Grilování a saunování ve stylu luxusu a vyjímečnosti
Diskusní fórum / Zahradní domky, altány, pergoly
27.09. 2018
19.54 kB čtenářů
Altán
26.01. 2018
99.10 kB čtenářů
Pergola
21.09. 2016
5.67 kB čtenářů
Kvalitní zahradní domek
11.09. 2015
75.46 kB čtenářů
Altán a pergola z bambusu
26.08. 2014
39.22 kB čtenářů
Trámky na pergolu
23.05. 2014
20.28 kB čtenářů
Jak osázet prostor mezi pergolou a plotem?
24.12. 2013
10.91 kB čtenářů
Sítě proti hmyzu
30.10. 2011
22.32 kB čtenářů
Podzimní dekorace pergoly
25.05. 2011
32.60 kB čtenářů
Treláž - konstrukce na popínavé růže
23.03. 2010
16.71 kB čtenářů
Altán z rostlých stromů