Rostliny: Wasabia japonica - wasabi, japonský křen

Poslal(a) 11.03. 2010 09:31:03 (40899 čtenářů)

Snad každý se již setkal s tímto názvem japonské delikatesy, někteří ji také ochutnali jako kořenící přílohu k sushi nebo sashimi. Nyní máte možnost vypěstovat si vlastní a pravé wasabi.

Wasabia japonica - wasabi, japonský křen

Wasabia japonica - wasabi, japonský křen

Málokdo však ví, že většina restaurací podává náhražku jinak velmi drahého a kvalitního pravého wasabi. V japonštině se tato náhražka jmenuje "seiyó wasabi", což je označení pro tzv. západní wasabi, neboli u nás známý obyčejný křen. Sám jsem nedávno naivně koupil lahvičku s typickým světle zeleným krémem a etiketou, na které se psalo "Wasabi". Tuto jsem otevřel, krém ochutnal, a lahvička letěla do koše. Nevadí mi konzumovat jako přílohu klasickou pastu z křenu, ale tento paskvil, snažící se napodobit originál byl opravdu nechutný.

Tato náhražka se vyrábí z křenu selského (Armoracia rusticana), na jemno rozmixovaného, pro ostrost se přidává hořčice, pro barvu potravinářská barviva nebo kurkuma, gardénie či světlice lékařská. Výsledkem jest něco, co barvou vzdáleně přípomíná originál, ale chutí ani náhodou.

Co je pravé wasabi?
Je to najemno nastrouhaný oddenek v Japonsku rostoucí byliny z čeledi Brasicaceae - brukvovité. Wasabia japonica (synonymum Eutrema wasabi) je 20 - 30 cm vysoká rostlina, má větší srdčité listy, vyrůstající ze silného oddenku, květy bílé, drobné. V přírodě roste v podrostu stromů a keřů, podél břehů potoků a říček, zejména v chladnějších podhorských oblastech a u pobřeží. V těchto lokalitách jí kořeny omývá studená voda (12-15°C) a teplota vzduchu se pohybují od 8°C do 18°C.

Pěstování wasabi jako pokojové rostliny
Wasabia je, co se týká mrazuvzdornosti, zařazena do zóny 8, což jsou teploty od -6°C do -12°C. Teoreticky by tedy mohla přezimovat i v ČR, v mírnějších oblastech a za vydatné zimní přikrývky být pěstována jako trvalka poblíž rybníčků, potůčků, ve vlhké zemině. Toto ale nemáme zatím vyzkoušeno, pokud se o to pokusíte, je třeba počítat s možným rizikem. Vyzkoušeno máme ale pěstování wasabi v květináči, tzv. jako přenosnou rostlinu. Umístíme ji od jara do podzimu na zahradu, lodžii apod., kdy je důležité, aby bylo stanoviště stinné, případně osvětlené pouze ranním nebo večerním sluncem. Přímé polední slunce rostlině neprospívá. Zemina humózní, výživná a stále vlhká, květináč může stát i v misce s vodou nebo jej lze umístit na okraj zahradního potoka. V létě, kdy se u nás teploty pohybují nad 20°C, Wasabia roste pomaleji, listy jsou menší.

Na podzim přeneseme květináč do bytu, zimní zahrady apod. Ideální teplota se pohybuje v rozmezí od 8°C do 18°C. U drtivé většiny přenosných rostlin v této době nastává tzv. období vegetačního klidu, ale u Wasabie je tomu právě naopak. Díky nízkým teplotám a menší intenzitě světla, blížící se hodnotami optimu v její domovině, začne růst velmi bujně, tvoří pěkné, velké listy a přirůstají oddenky. Zeminu udržujeme stále vlhkou, vhodné je také přihnojování. Jelikož se jedná o bylinku, kterou budeme konzumovat, doporučuji používat pouze přírodní, organická hnojiva, která můžete zakoupit taktéž u nás.

Použití v kuchyni
Oddenek wasabi se odřízne i s listovou částí. Listy i s řapíky lze také konzumovat, např. je přidat do zeleninových salátů nebo jako kořenící příloha k masu, lze je naložit do slaného nálevu nebo sojové omáčky. Mladší listy jsou jemnější, chutnají podobně jako řeřicha, starší listy mají výraznou, ostrou křenovou chuť. Odlistěný oddenek se omyje ve vodě a můžeme začít strouhat. Připravíme si vždy pouze takové množství, které ihned zkonzumujeme. Je známo, že se z nastrouhaného oddenku rychle uvolňují aromatické látky a po 10- 15 minutách ztrací část své chuti. Pokud tedy nepoužijeme oddenek celý, lze zbytek, podobně jako křen, uchovat např. zabalený ve fólii a uložený v chladničce, nebo spodní část ponořit do nádobky s vodou. Na strouhání wasabi se tradičně v Japonsku používá speciální struhadlo vyrobené ze žraločí kůže, které svojí strukturou vytvoří z oddenku spíše krémovou hmotu, strouhá se krouživými pohyby. Není-li k dispozici toto speciální struhadlo, lze použít keramické nebo kovové, vždy velmi jemné. Vznikne nám krémová hmota, světle zelené barvy, velmi ostré chuti, která ovšem v ústech nezůstává déle, jako je tomu u feferonek. Pak už nezbývá, než tzv. " Oroshi Hon wasabi" (tedy pravé wasabi), přidat k pokrmům a servírovat. Wasabi je samozřejmě vhodné k sushi, sashimi, soba nudlím atd., výborné také v kombinaci ze sojovou omáčkou. Kromě čerstvého, se používá také jako nakládané, sušené, do omáček a dresinků. Pro milovníky pikantního míchaného nápoje " Bloody Mary ", může být zpestřením přidání wasabi místo pepře, je to opravdová chuťovka.

Léčivé účinky
Wasabia byla samozřejmě podrobena pečlivým zkoumáním také z hlediska obsažených látek a jejich léčivých účinků. Bylo zjištěno, že obsahuje glukosinoláty, které se žvýkáním v ústech štěpí na isothiokyanáty, které jsou účinné při prevenci různých druhů rakoviny a zpomalují nebo zastavují toxické účinky při klasické léčbe rakoviny ozařováním a chemoterapií. Dále posilují imunitní systém, působí jako antioxidant. Zanedbatelné není ani použití wasabi jako přírodního antibiotika, které potlačuje růst některých bakterií, kvasinek a plísní. Byla prokázána antibakteriální schopnost proti Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Heliobacterium pylori. Díky inhibičnímu účinku na Streptococcus mutans, se zvažuje používání výtažků z wasabi do zubních past a ústních vod.

Látky obsažené v rostlině působí jako antikoagulant, mohou být používány k prevenci mozkových příhod a infarktu, brání osteoporóze. Je zřejmé, že v budoucnu nebude wasabi známo pouze jako delikatesa pro gurmány, ale také jako léčivá rostlina.

Wasabi dříve a nyní
Wasabia japonica je v Japonsku známa a pěstována přibližně od 10.století. Již v dávné minulosti poznali místní obyvatelé, že lze tuto rostlinu používat jak v léčitelství, tak v kuchyni a velmi si jí vážili. Od té doby její popularita stále roste a proto je hojně komerčně pěstována. Přesto poptávka převyšuje nabídku a prodejní ceny jsou na vysokých hodnotách. Je to způsobeno i specifickými požadavky rostliny na stanoviště a klima, takže ji nelze pěstovat kdekoliv. V Japonsku se pěstuje hlavně na poloostrově Izu a v oblastech Shizuoka, Nagano, Shimane, Yamanashi, Iwate. Mimo Japonsko se pěstuje v několika málo lokalitách Číny, Taiwanu, Nového Zélandu, v Kanadě - Britské Kolumbii, USA - Severní Karolíně.

Wasabia japonica - wasabi, japonský křen

Wasabia japonica - wasabi, japonský křen

Jakub Krulich – Zahradnictví J. a Z. Krulichovi
Na Petynce, 169 00 Praha 6
Tel.:233 350 716, www.zahradnictvikrulichovi.cz
11 článků v tomto tématu
23.12. 2017
211 čtenářů
Illicium verum - badyán
Badyáníku pravému se daří ve vlhkých zalesněných oblastech a podél vodních toků. Koření má tvar osmicípé hvězdy, chutná po anýzu a nádherně voní; jeho latinský název pochází ze
13.12. 2017
155 čtenářů
Ocimum 'Herbalea Green Globe' ® - bazalka vytrvalá
Bazalka z nově vyšlechtěné, patentově chráněné série bazalek, jež vytvářejí dřevnatý kmínek a při správném pěstování je můžeme pěstovat jako přenosné rostliny po mnoho roků.
13.10. 2017
526 čtenářů
Sesamum indicum - sezam indický
SEZAMOVÁ SEMÍNKA Ačkoli sezam indický byl od nepaměti známý v Africe a na Blízkém východě, slovo indicum v jeho latinském názvu znamená, že pochází z Indie. Rozhodně jsou o něm zmínky
13.10. 2017
399 čtenářů
Pimpinella anisum - bedrník anýz
Bedrník anýz, také anýz pravý, se pěstuje již nejméně dva tisíce let, je o něm zmínka i v bibli. Tato rostlina příbuzná mrkvi má drobné, žluté nebo bílé kvítky, malá, hnědá, ochmýřená
10.10. 2017
407 čtenářů
Linum usitatissimum - len setý
LNĚNÁ SEMÍNKA Len setý má drobné bleděmodré až tyrkysové kvítky. Byl jednou z prvních rostlin, které se pěstovaly průmyslově pro výrobu oleje, ale také Iněného plátna. Semena i utkané
10.10. 2017
459 čtenářů
Elettaria cardamomum - kardamon
Elettaria cardamomum a Amonum subulatum Má intenzivní květinovou vůni a je třetím nejdražším kořením na světě, hned za šafránem a vanilkou. Řecký filozof Theofrastos, otec botaniky, popsal
09.10. 2017
407 čtenářů
Cuminum cyminum - římský kmín
Šabrej kmínovitý, bylina, jež patří do stejné čeledi jako petržel, má malé bílé nebo růžové květy v okolíku a tuhá, podlouhlá žlutohnědá semena s olejovými kanálky. Římský kmín
09.10. 2017
288 čtenářů
Aframom melegueta - aframon
Pochází z bažinatých oblastí podél afrického pobřeží, také se mu říká amon, aframon, rajské zrno, dříve i guinejský pepř či meleguetský pepř. Před dávnými časy převážely jeho
06.10. 2017
414 čtenářů
Ocimum kilimandscharicum - bazalka vytrvalá
Výška: 120 cm Květ: bílý, VII.-X. Velmi výrazně aromatický druh,který lze také využívat k přípravě čaje při žaludečních potížích nebo nachlazení. Vhodná také do sušených vonných
06.10. 2017
356 čtenářů
Kaempferia galanga - maraba galangová
Asijská zázvorovitá rostlina (nezaměňovat s pravou galangalem), jejíž oddenek je používán při přípravě pokrmů, ale také k léčbě mnoha onemocnění, má také afrodisiakální účinky.
06.10. 2017
316 čtenářů
Justicia adhatoda - právenka
V Asii domácí rostlina, po staletí používaná v ajurvédské medicíně, ale také okrasná rostlina. Tradiční medicína doporučuje výluh z listů, nebo kořenů proti celé řadě onemocnění.
Diskusní fórum / Bylinky a koření
31.07. 2017
200.82 kB čtenářů
Bazalka - pěstování
02.05. 2017
2.26 kB čtenářů
Dvojostnice - pěstování, užití
01.05. 2017
2.32 kB čtenářů
Tymián - pěstování
30.04. 2017
757 čtenářů
Česnáček - pěstování
02.04. 2017
105.58 kB čtenářů
Lavandula - pěstování levandule
27.01. 2017
57.20 kB čtenářů
Rozchodnice růžová - pěstování
01.12. 2016
2.22 kB čtenářů
Majoránka vytrvalá
01.12. 2016
1.47 kB čtenářů
Bylinky do většího truhlíku
24.09. 2016
1.54 kB čtenářů
Levandule - pěstování
10.08. 2016
8.96 kB čtenářů
Usychající mladé lístky - Ocimum Sanctum (Bazalka posvátná)
26.10. 2015
3.87 kB čtenářů
Sléz kučeravý - Malva verticillata var. crispa