Zahradní foukače

Poslal(a) 21.10. 2011 13:01:48 (7029 čtenářů)

Pokud vás nebaví na podzim neustále hrabat listí nebo zametat nečistoty před domem, nabízí se jednoduché řešení – motorový foukač. Nejde přitom jen o foukání listí, ale o úklid všeobecně. Foukač si poradí s drobnými větvičkami, suchými zbytky trávy, prachem, pískem, štěrkem a dalšími nečistotami. Lze jej navíc využívat celoročně, protože s ním jde uklízet i čerstvě napadaný prachový sníh.

Zahradní foukače: lehký foukač Husqvarna 125BVx (HUSQVARNA)

Na trhu je široká nabídka foukačů, která uspokojí opravdu všechny zájemce. Než se ale rozhodnete ke koupi některého z těchto pomocníků, zkuste se zamyslet nad tím, který typ je pro vás ten nejvhodnější. Před nákupem byste si měli odpovědět na několik základních otázek.

Benzínový nebo elektrický pohon
Nejprve je důležité rozhodnout, zda zvolit foukač s benzínovým nebo elektrickým motorem. Stroje na elektřinu jsou tišší, lehčí a také levnější. Jejich velkým omezením a nevýhodou je ale elektrický kabel, který výrazně omezuje rozsah práce. S výkonnějším benzínovým motorem můžete naopak pracovat kdekoliv, aniž by se vám kabel neustále někde pletl nebo jste jej museli každou chvíli popotahovat.

Při výberu vemte v úvahu také počet a druhy stromů i dalších rostlin na vašem pozemku a jeho sousedství. Pokud lze očekávat hodně spadaného listí, sáhněte spíš po silnějším benzínovém stroji.

Ručně nesený nebo zádový foukač
Zádový foukač, který má výrazně větší výkon než ručně nesený, zvolte v případě, že potřebujete pracovat dlouho a na velkých plochách nebo obtížných terénech. Se strojem pohodlně neseným na zádech zvládnete víc práce s menší únavou, než při práci s foukačem v jedné ruce.

Velkou pozornost věnujte tomu, jak vám foukač sedí na zádech. Popruhy by měly být měkkce polstrované a hmotnost optimálně rozložena mezi ramena, boky, hrudník a záda. S pohodlným nesením nebude práce tak obtížná a namáhavá.

Foukač nebo vysavač2
Řada ručně nesených foukačů umožňuje také sběr shromážděného materiálu. V praxi to vypadá tak, že si nafoukáte listí na hromadu, foukač jednoduchou úpravou přestavíte na vysávání a vše sesbíráte do vaku, který je připevněný na stroji.

Pro tento případ jsou vysavače vybaveny sekací vrtulkou, která sesbíraný materiál drtí. Čím jsou částečky rozdrceného materiálu menší, tím více se zvyšuje kapacita sběrného vaku a šetří se váš čas – nemusíte jej neustále chodit vyprazdňovat. Malé částečky se také lépe a rychleji rozkládají v kompostu.

Uživatelský komfort
Práce s foukačem by měla být v první řadě zábava. Proto je důležité věnovat pozornost nejen snadno čitelným údajům o ceně a výkonu, ale také parametrům, které na první pohled nemusí být tak zjevné. Mluvíme o ergonomii, ovládání, hmotnosti nebo hladině hluku a vibrací. Zde je několik doporučení:

Při nákupu a návštěvě autorizovaného prodejce si neváhejte vyzkoušejte držení stroje a pohyb s ním ze stany na stranu. Lepší komfort vám zajistí foukače, které mají nastavitelné rukojeti a ovládací prvky. Ručně nesený foukač by měl být co nejlehčí a dobře vyvážený. Měl by být zkonstruován tak, aby vycházející proud vzduchu z trubky nezpůsoboval rotaci stroje.

Lépe se pracuje se strojem, který má účinný systém tlumičů pro minimalizaci vibrací těch částí stroje, které jsou v kontaktu s obsluhou.

Pokud si vyberete stroj s nízkou úrovní hlučnosti motoru, ocení to vaše okolí i uši. Při práci ale vždy používejte chrániče sluchu.

Řada výrobců nabízí technologie pro velmi snadné startování. Minimální úsilí při startu studeného motoru ocení nejen ženy, neváhejte se proto zeptat.

Příslušenství
Správně zvolené doplňky dokáží z vašeho foukače udělat víceúčelový stroj. Lze dokoupit různé tvary trubek nebo i soupravu pro čištění okapů rodinných domů. Při výběru foukače proto zvažte i nabízený sortiment příslušenství.

Tip Husqvarny: univerzální a snadno ovladatelný foukač 125BVx
Lehký foukač Husqvarna 125BVx je vhodný pro majitele zahrad i nemovitostí. Je výkonný, pečlivě vyvážený, má snadno uchopitelnou rukojeť a díky palivové pumpičce a technologii Smart Start se snadno startuje. Dobře se ovládá, protože foukače Husqvarna jsou zkonstruovány tak, aby proud vzduchu vycházející z trubky zabraňoval rotaci stroje. Snadné ovládání a maximální výkonnost jsou možné i díky tomu, že nasávání vzduchu je umístěno zvnějšku mimo dosah uživatele.

Husqvarnu 125BVx lze použít také jako vysavač listí a dalších nečistot. Výhodou je to, že vysávaný materiál rozmělňuje speciální vrtulka v poměru 16:1, čímž se zvyšuje kapacita sběrného vaku a tedy i množství sebraného materiálu. Foukač je dodáván s plochou i kulatou trubkou a sadou pro vysávání, lze dokoupit i set pro čištění okapů.

Doporučená cena Husqvarna 125BVx je 9 190 Kč včetně DPH, k dostání v síti autorizovaných prodejců Husqvarna.

Technické parametry:
Objem válce: 28 ccm
Výkon: 0,8 kW / 1,1 hp
Hmotnost: 4,35 Kg
Rychlost vzduchu: 76 m/ s

Zahradní foukače: lehký foukač Husqvarna 125BVx (HUSQVARNA)

Husqvarna Česko s.r.o. www.husqvarna.cz

Články: zahradní foukače

13.10. 2017
289 čtenářů
Foukače Husqvarna
13.10. 2017
267 čtenářů
Foukače Gardena
18.06. 2008
77.97 kB čtenářů
Zahradní domky, chaty, kůlny
Diskusní fórum / Zahradní technika
14.12. 2015
2.36 kB čtenářů
Osvětlení zahrady
16.08. 2015
2.65 kB čtenářů
Zahradny traktor
23.07. 2015
2.86 kB čtenářů
Jaký svářecí invertor do dílny
11.06. 2014
29.89 kB čtenářů
Cepový mulčovač
09.06. 2014
5.80 kB čtenářů
Sekačka ART26Li - nefunkční akumulátory
03.06. 2014
85.60 kB čtenářů
Akumulátorová sekačka
17.05. 2013
56.94 kB čtenářů
Zahradní technika
06.02. 2013
29.87 kB čtenářů
Drtiče - jaký typ
26.01. 2011
9.95 kB čtenářů
Sekačka Akita
10.06. 2010
9.31 kB čtenářů
Robotické sekačky
02.06. 2010
13.64 kB čtenářů
Rotavátor - srovnání plochy pozemku