ManuKacka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné použít podlahové cihly z půdy (20x20x4cm) k vydláždění nekryté terasy. Nebo zda je venkovní použití nevhodné a půdovky jsou čistě do interiéru. Pokud by se daly použít ven, předpokládám, že bude nutné je ošetřit nějakým přípravkem/barvou - můžete mi něco doporučit? Předem děkuji všem za odpovědi.
janko39: Pro venkovní použití jsou vhodné jedině tvrdě pálené cihly, to znamená vypalované za vysokých teplot,při nichž se povrch cihly taví, takže je jakoby "glazovaný" Nevím ale,jestli se takové cihly ještě v současnosti vyrábějí a nabízejí - pokud ano budou asi drahé ,takže se vyplatí použít rovnou klasické dlaždice. Je ale možné na tento druh cihel občas narazit při bourání starých staveb z předmnichovské republiky, kdy se používaly právě na dláždění sklepů a p.
kocour.fous: My jsme staré půdovky použili do baráku, do předsíně, vypadají opravdu pěkně.Byla s tím velká práce, 3x jsme je  brousili,čistili, vysoušeli,nakonec navoskovali.výsledný efekt je moc pěkný, na údržbu celkem pracný, vzhledem k nerovnému povrchu a pórovitosti jdou velmi špatně vytírat..takže jen vysávám..ven bych si ti asi nedala, časem by se rozpadly.
cz
PŮDOVKY
PŮDOVKY