marie s: Trvalky a keříky - záhon na zdi
Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Chceme osázet prostor široký asi 1 m podél chodníku (délka si 30 m), nejlépe trvalkami a případně malými keříky. Problém, je, že druhou stranu tohoto prostoru tvoří vrchol silné rovné zdi (výška cca 4 m),  je to vlastně zábrana na náspu. Takže potřebuji vybrat okrasné rostliny, jejichž kořeny by tuto zeď nijak neohrožovaly. Děkuji za rady.
Editoval marie s (21.03. 2016 12:17:41)
Marvella: Dobrý den, ze své zkušenosti vím, že zeď Vám kořeny může porušit větší strom, ale keřů ani trvalek bych se nebála. Nepíšete jak je místo osluněné či je ve stínu a podle toho je potřeba se řídit výběrem keřů i rostlin. Na takovém prostoru Vám klidně porostou třeba azalky, rododendrony, perovskie, ořechoplodce, vajgelie. Většinu keřů lze udržovat střihem. Co se týče trvalek, tak těch je tak velký výběr, že opravdu záleží jen na umístění záhonu. Marcela
marie s: Moc děkuji za radu smile. Obávala jsem se, že keře by mohly dělat neplechu. To místo má právě nad tou zdí plot a ten je ještě chráněný zelenou textilií, takže dopoledné slunce a pak už stín. Vybírám tedy rostliny spíše do stínu a polostínu.
Editoval marie s (24.03. 2016 19:45:24)