Martina Hájková: Dotaz: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, v kterých měsících se zastřihává živý plot z Cupressocyparis leylandii a v kterém měsíci začít přihnojovat?

Odpověď: Zastřihávejte jej v měsících červen - červenec, přihnojovat začněte v dubnu až květnu a můžete až do půlky října až 1x měsíčně.

Zdroj: Zahradní rádce Martiny Hájkové, Marigreen s.r.o.
Martina Hájková: Dotaz: Jak a kdy stříhat Cupressocyparis leylandii v živém plotu? Nasadil jsem si tyto rostliny před třemi lety, jsou vysoké asi 130cm. Poprosil bych o podrobnější popis stříhání. Děkuji za vaši odpověď.

Odpověď: Udržujte výšku, která vám vyhovuje, jinak cypřišky se dají stříhat z vrchu i z boku v období květen, červen po vyzrání nových letorostů.

Zdroj: Zahradní rádce Martiny Hájkové, Marigreen s.r.o.
Další informace v článcích o rostlinách
Cupressocyparis leylandii 'Castewelan Gold' - cypřišek Leylandův Cupressocyparis leylandii 'Castewelan Gold' - cypřišek Leylandův
Jiný název: notkacypřiš Leylandův | Leylandův cypřišek vznikl křížením cypřišku s cypřišem (Chamaecyparis nootkaensis x Cupressus macrocarpa). Často nahrazuje Lawsonův cypřišek, protože má několik předností. Roste rychleji – roční přírůstek až 1,2 …
Svět palem | 07.04. 2008