facebook: Erika Líšková tá s velkými listami je aukuba, len neviem teraz či japonská či aká. a t druhé by tiež mohol byť nejaký druh z nej

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
janko39: První rostlina je opravdu Aucuba japonica,z čeledi Cornaceae - dřínovité. Druhá je Codiaemum(syn.Croton) variegatum,z čeledi Euphorbiaceae - pryšcovité. Zatímco Aucuba je rostlina téměř bezproblémová (vyžaduje pouze studené přezimování při tepl.do 10°C),je Codiaemum rostlina velmi teplomilná,vyžadující celoročně vyšší teploty a pravidelné mlžení listů a časté kontroly,jestli není napadena červci,vlnatkami,nebo jinými savými škůdci,jimž se daří zejména v suchém ovzduší. Nejlépe roste při umístění ve vitrině,nesnáší přímé sluneční osvětlení,ani průvan.

UPOZORNĚNÍ : Codiaemum je rostlina velmi jedovatá,jak pro člověka,tak i pro zvířata. Může podráždit kůži i sliznice, při požití listů může vyvolat zvracení, nebo průjmy.
Acacia: Netušila jsem, že je jedovatá neutral. Docela mě překvapuje, že je tak náročná, protože se tak netváří... stačí jen zalívat když je suchá a roste a prospívá velmi.