facebook: Tulipány v nádobách po odkvětu

Dotaz JK: Prosím o rodu, co přesně se dělá s tulipány po odkvětu, mám několik truhlíků, už všechny odkvetli někdo radí vytáhnout a dát do sucha a někdo nechat v truhlíku, mám jich asi 60 nerada bych o ne přišla, děkuji.

Odpověď AM: Ulomte i ustřihnete ty odkvetlé květy - celé stonky, ponechejte jen listy. Nadále zalévat, můžete do zálivky několikrát přidat i hnojivo. Čekat až přirozeně zatáhnou (děje se tam povětšinou koncem června - odtud - když jdou děti ze školy, tak se vytahují a naopak, když jdou do školy, tak se zpět sází).

Pak dle možností- pokud máte truhlík jen s nimi, tak je ponechejte tak a celý ho nechejte vyschnout a ukliďte stranou. Cibulky v substrátu nebudou vysychat. Pokud chcete využít truhlík jinak tak vytáhnout a uskladnit cibulky (nechat oschnout), vložit do papírového sáčku a do sucha někam. Na podzim znovu zasadit (buď zpět nebo do záhonu).

Odpověď ML: Já jsem z truhlíků, které jsem potřebovala na letničky, cibule vyndala, lopatkou i s kusem substrátu a přesadila do plastových kýblů, aby o něco nepřišly, budu je ještě hnojit na list chvíli, než zavadnou, dělám to tak i s cibulemi hvězdníků, a zatím dobré.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com