Marvella: 1) občas mi listy uschnou, ale jen vyjímečně, takže to Vám neporadím.
2) rajčata nepěstuji.
3) jakmile kalanchoe odkvete, ustřihnu květy a ona zase obrazí. V podstatě mi kvete pořád dokola.
4) oleandry je potřeba ošetřovat postřikem. Ošetřuji je i před zazimováním, aby zimu přežily bez úhony. Teď mi krásně kvetou skoro všechny (mám jich 6 od výšky 1,50 do 2,50 m.)
bala: Můj zamioculcas mi začal taky žloutnot, kamarádka jej má překrásný a tak jsem zašla na radu...zamyoculcas zapomíná zalévat stejně, jsko sukulenty, kterých má několik...proto si jej pořídila, jelikož zapomíná na zálivku ...takže rada je, zalévat minimálně, je to nenáročná květina...přesazuje se až tehdy, kdy se začíná deformovat květináč, sám si o to řekne...vzpamatoval se i mně a zase těším jeho krásou....
Marvella: Tak jak jsem včera ty svoje "zamio" pozorovala, některé už zase pokvetou. Zalévám jen opravdu hodně málo, některé mám na okně, některé v šeru v koutě místnosti a všem se daří.
Editoval Marvella (14.11. 2011 14:44:02)
laotaoc: Zamioculcas je polopouštní rostlina a ačkoliv toleruje velmi hluboký přístin, což je skvělá vlastnost této rostlinky, nesnese přelévání a trvale zamokřený substrát. Přesadit co nejdříve z rašeliny do hlinitopísčitého, drenovaného sustrátu azalévat, i hnojit mírně. Pak vám rostlina poroste bez obtíží i v tom nejtmavším koutě pokoje. PS: Optimální teplota je od 19-40 st C.
Martina Hájková: Dotaz: Dobrý den, mám doma zamioculcas a nyní mi něm začaly žloutnout listy a rostlina nemá žádné nové, zalévám docela málo, přestěhovala jsem ji na světlejší místo, můžete mi prosím poradit, jak zabránit žloutnutí litů?

Odpověď: Pravděpodobně je rostlina přelitá, omezte zálivku a v jarním období (březen) ji pak přesaďte do nového substrátu.

Zamioculcas - zamioculkas

Zamioculcas - zamioculkas


Zdroj: Zahradní rádce Martiny Hájkové, Marigreen s.r.o.
Další informace v článcích o rostlinách
Zamioculcas zamiifolia - zamiokulkas zamiolistý Zamioculcas zamiifolia - zamiokulkas zamiolistý
Tato rostlina okrasná listem je jedním z nejneobyčejnějších druhů z čeledi áronovitých. Zamiokulkas pochází z jihovýchodu Afriky. Tam roste na skalnatých březích potoků mezi kameny. Není to sice nápadná kráska, ale zato patří mezi vytrvalé pokojové rostliny …
Zamioculcas zamiifolia - zamiokulkas Zamioculcas zamiifolia - zamiokulkas
Nenáročný zamiokulkas Zamiokulkas je zajímavý především tím, že prospívá i na tmavších místech a potřebuje málo vody. Jeho stálezelené výhony dosahují délky kolem 1 m. Ačkoli rostlina byla objevena a popsána už v roce 1828, svou vítěznou cestu do Evropy …