iru: K tématu  orlíček mám jedinou zkušenost-je to pěknej prevít,neroste tam kde nechce,dělá to po svém.Zaseješ a nemáš nic.Nejlepší je rozhoz po záhonu a čekat do dalšího roku.Pak je dobré ho jako malý rozsadit,když už je starší nesnáší přesazení a špatně se ujímá.Rada pro výsev trvalek je dobrá zahradní propustná zem,teploty kolem 15 st.C a polostín,mírná zálivka ne žádný příval vody a trpělivost.Příroda si poradí,jedná se přece o přežití!
bala:

Eva N E napsal(a):

Rekla bych,ze semena vlčího máku ,chrpy polní a podobnych rostlin je nejlepsi sesbirat primo na louce.Jednak si udelate vychazku do prirody,udelate neco pro zdravi a jeste si prinesete seminka wink 
YOS,obdivuji,co léčivých rostlin znate.To je vsechny take pouzivate?


Já si letos koupila semínka jak vlčího máku, několika barev, tak i semínka chrpy taky několik barev...vysévám je asi jednou za dva, tři roky, i když mi vysemeňují, ale není to v takovém množství, jak bych chtěla já....mák i chrpu jsem vysela pozdě, protože jsem semínka někam zašila a našla je později, snad mi vzejdou a když ne letos, snad příštím rokem........

sitbull: Eva: To je dobrej tip. Určitě na ně vyrazím, nemám to daleko. Akorát, že jsem úplnej panic stran přírody, tak se bojím, jestli na ně vyrazím ve správnou dobu a jestli najdu, kde ten vlčí mák a ta chrpa ty semínka mají.
Bala: Závidím. Co to bylo za typ prodejny? Já jsem se poptával v různých zahradnictvích, ale chápu jejich motiv prodat spíš vzrostlý rostlinky než semínka.
jitula: S karafiátem dobré zkušenosti nemáme, ale asi to bude tím, že snad není na vhodném  místě. Málo kvete a když už květ je zpatvořený a zahnědlý, ani barva není tak zářivá, jak by měla být.
bala: To je škoda, že se Vám nedaří karafiátkům, já je každoročně pěstuji, vysévám je do skleníku a pak je vysadím v květnu na záhon a všechny mi krásně rostou, zasadím je na slunné stanoviště, ani se o ně nijak nestarám....
27: Já bych doporučil rmen barvířský, je víceletý a na vhodném stanovišti se ze semen množí jak blázen. Pokud chcete experimentovat s "plevely", tak "bezúdržbovější" by mohla být třeba vytrvalá chrpa luční. A skutečně "za málo peněz hodně muziky" udělají komonice, je ale potřeba vysít hodně semen, protože špatně klíčí, a také počítat s tím, že jsou většinou dvouleté a v prvním roce nekvetou.