bala: Hnojení
Ke svému růstu tráva potřebuje dusík – zejména nově založený vzešlý porost. První hnojení po výsevu tedy provádíme vhodným dusíkatým hnojivem, například použijeme některé ze speciálně k tomuto účelu určených granulovaných trávníkových hnojiv (AGRO, FLORIA). Hnojení se doporučuje po každé seči, při sečích v intervalech kratších než 14 dní je dobré hnojit jednou za 14 dní. Úměrně počtu sečí rozdělíme hnojivo do stejných dávek a těmi potom hnojíme.

Při větších dávkách se může stát, že voda nezpracované hnojivo proplavuje do nižších vrstev půdy mimo kořenový systém porostu, kde může naopak podpořit růst nežádoucích plevelů.

Nevím sice, zda máte nově založený trávník nebo již starší, máme  5 let starý trávník, na jaře ho vždy hnojím po prvním posečení, záleží na počasí, na rychosti růstu....máme jezírko s rybičkami a když čistíme filtr, tak tuto vodu použiji na zalévání trávníku, roste jako z vody, je krásně zelený....
kmotr1: Nejlepší termín pro jarní hnojení trávníku nastává mezi 12. únorem a 22. březnem. Přesný termín snadno zjistíte jednoduchým výpočtem. Pečlivě trávník sledujte a zapište si, kdy začínají trávy koncem zimy rašit. Poznáte to podle jejich sytě zeleného zbarvení. Od tohoto okamžiku každý den zaznamenávejte, jak vysoká byla průměrná denní teplota (v období od východu do západu slunce). Až součet teplot dosáhne 100 °C (a nejpozději při 150 °C), měli byste trávník poprvé pohnojit.
YOS: Tak to by se mi nechtělo tolik času strávit s pozorováním, hlídáním teploměru a počítáním.  big_smile Trávník hnojím v březnu-dubnu síranem draselným 1kg asi za  40,- Kč.

Všechno jde tak, jak má jít.