babicka: Vaše okousané Smaragdy mi připomínají, letošní zimu ve skleníku kde Smaragdy množím řízkem,venku bylo tolik sněhu že škůdci (různé druhy myší) mi přesně tak jako Vaše rostliny okousali mi řízky tůjí Smaragd. Pokud bylo hodně sněhu myši si dělají cestičky směhem v různé výšce proto když sníh opadne nejsou vidět žádné stopy po pachateli. Podle nadzemního obrostu a kořenového systému jste nakoupili kvalitní rostliny. Zdraví zahradník Babička.
eleonora: V tuhle chvíli mám všechny thuje rezavé nebo suché, to fakt nevím.......některé se doslova perou o život a začali znova obrůstat zeleným. Už nevím co dál.....má ještě smysl hnojit a nebo chcípou proto, že jsem je přehnojila...hnojila jsem pouze koncem března hnojivem na konifery přesně dle návodu....děkuji za názory a rady:(
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Hnědnutí smaragdů
Dobrý den, na jaře jsme zasadili 130 mladých smaragdů cca 20-30cm vysokých. Nelíbí se mi. Postupně nám hnědnou. V létě, když byly ty vedra, zalévali jsme až na večer. Předpokládám, že suchem by teda hnědnout neměly a hořkou sůl jsme aplikovali na rady sousedky. Chtěla jsem se ale hlavně zeptat, jestli se dá nějak zabránit přemokření pod folii?
Dotaz zákazníka Rastlinky.sk
Erich Seemann: Těžko takto bez fotky posoudit příčinu hnědnutí tújí. Suché i mokré prostředí je pro túje nevhodné. Pokud jsou málo zavlažované hnědnou, schnou pokud jsou přemočené hnědnou z důsledku různých houbových onemocnění. Pokud máte těžkou jílovitou půdu, textilii nebo fólii jste neměli dávat, tehdy se to nedoporučuje zejména pod jehličnany. Nemají rádi trvalé zamokření, jelikož jíl velmi dlouho drží vláhu a naopak pokud je sucho, půda doslova praská, ve vrchní části je sucho, dolů mokro. Hnědnutí způsobuje i nedostatek hořčíku, proto se tehdy aplikuje hořká sůl. Hnědnutí je výrazné po celé rostlině nebo jen ve vnitřní části? Pokud pouze ve vnitřní části, je to přirozený jev a vzpamatují se z toho. Pokud 2 dny nepolijete, je půda stále mokrá? Jak mulč jste použili kůru, štěrk, kameny? Hnojíte? Jak často a čím? Slunce jim nevadí.

Rostlinky.cz - pěstiteli oblíbený katalog zásilkové služby rostlin