Garten.cz (Zahrada-cs.com): Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu, potřeboval bych vysadit před dům nějaký rychlerostoucí jehličnan, avšak mám na něho prostor jen 1,5m x 1,5 m, proto musí být nejen rychlerostoucí, ale zároveň úzký. Prosím o napsání pár tipů, které by splňovaly tyto dva požadavky. Moc děkuji. Š
Dotaz zaslaný mailem na Garten.cz
bala: Před lety jsem taky sháněla rychle rostoucí jehličnany, sice ne na živý plot... v zahr. mi poradili, že nejrych. rostoucí jehličnany jsou túje...r ostou opravdu velmi rychle a můžete si vybrat z dosti velké nabídky,  jak na živý plot, či seskupit je s jinými jehl. nebo  i  jako soliter....zde jeden odkaz... www.zivy-plot.cz
janko39: Nepíšete, jak daleko od domu by ten jehličnan měl stát, ale blízko domu ( blíž než 5 m) bych Vám to neradil. Pokud pro něj máte jen tak omezený prostor, je otázka, jestli by vůbec měl šanci vytvořit něco estetického. V každém případě by to měl být druh, nebo kultivar rostoucí štíhle.
Thuja jako solitera není žádná velká okrasa - působí ztrnule a hřbitovně. Mnohem hezčí a také poměrně rychle rostoucí jsou štíhle rostoucí kultivary tisů, např. tis prostřední Hicksův - Taxus media Hicksii, nebo Taxus media Parade, nebo tis červený - Taxus baccata Standishii. Též je výběr sloupovitě rostoucích druhů a kultivarů jalovců.
YOS: Tis roste veeeelice pomalu. Jalovec - já ho nedoporučuji. Na jalovcích přezimuje nemoc hrušní - rez hrušňová.  Zkuste x Cupressocyparis Leylandii nějaký menší kultivat. V zahradnictví Vám určitě rádi poradí.  Pokud si pořídíte tento druh, budete ho muset pravidelně ročně stříhat. Je širší jak 1,5m.
Editoval YOS (17.02. 2011 20:58:01)

Všechno jde tak, jak má jít.