nasekrasnazahrada: Talovín (Eranthis), sněženky (Galanthus) a prvosenky raší časně, a proto potřebují ochranu proti mrazu. Přikryjte je spadaným listím nebo vrstvou čerstvého kompostu. To platí i pro tulipány, které při mírném počasí už teď vystrkují špičky listů.
Rada z rubriky Co je důležité v únoru
Editoval nasekrasnazahrada (22.02. 2011 16:10:39)

Text z časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na nasekrasnazahrada
facebook: Zamazal Luděk No já bych to tak s tím zakrýváním neprožíval,je to docela zbytečné, tyto kytky mráz snesou,nikdy jsem je neměl na skalce i při takovýchto mrazech jako jsou ted,poškozené.Jsou úplně v pohodě i když ráno vypadají docela zmrzle, ale okolo poledne jsou zase pěkné.

Jitka Votavová Bauerová I já se přidávám k panu Luďkovi,ani já jsem žádné tyto rostliny nijak nechránila a dosud mě nevymrzly.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
YOS: V únoru nemusíme tyto rostlinky přikrývat, v únoru můžeme dělat něco užitečnějšího, např. ostříhat muškáty, ostříhat a přesadit některé pokojové rostliny (Hibiscus rosa sinensis), chystat výsev některých rostlin pod sklo např. hledíky, rajčata. Stříhat jabloně, kdoule v létě kvetoucí plaménky a spoustu dalších keřů.

Všechno jde tak, jak má jít.
jituška: Tak tak Marcelko i já čekám a očima bych vytahovala všechno co jde.Tady jsou pořád velké mrazy pod -10 stupňů,doufám že je to poslední záchvěv paní zimy a konečně už budu moct dřít...mooooc se na to těším,až večer padnu únavou a radostí z udělané práce.