bala: Jitulo, já myslím, že nevymrzly, ale bylinky uschly...tak jako i jiné rostliny...mnozí si myslí, že vše zmrzlo, ale není to tak, měly nedostatek vláhy........
Editoval bala (20.04. 2011 20:44:02)
YOS: Tak mě taky vymrzla saturejka, nějaké levandule a drobná odrůda tymiánu. Děvčata, nebude to tím, že to co vymrzlo, bylo sázeno na jaře nebo brzy v létě? Levanduli, kterou jsem sázela v říjnu pod sklenice je krásná, ostatní nic moc. Když se vysází na podzim, rostlinky si stačí vytvořít  mohutnější kořenový základ. Když se vysází na jaře, vytváří se hned vrchní část rostliny a kořeny pak nestačí rostlinku udržet při životě.
Editoval YOS (20.04. 2011 23:58:36)

Všechno jde tak, jak má jít.
jitula: Zdravím, myslím, že vláhou to nebylo. Vláhy měly dost, máme je na takovém místě, kde bychom se spíše báli přemíry vody. Ale přece jenom dost mrzlo, i když už nebyla sněhová přikrývka. Nějaké zbytečky tam zůstaly, ale je to ubohé. Nebyly nově nasázené, bylinkovou zahrádku máme založenou už několik let a nikdy se ji nic nestalo. Vždy jsme posbírali a nasušili hromady bylin.
janajana: Také jsem měla obavu, že jsem přišla o jednu levanduli a šalvěj, ale už se zdá, že začaly obrážet a tak to snad bude v pořádku. Po letošní zimě se mi zdá, že jsou ve špatném stavu rododendrony, jaky by měly málo vláhy přes zimu a na jaře, sice je zalévám, ale pořád nevypají jako jiný rok.
facebook:

Marvella napsal(a):

Jsem na tom stejně, vymrzlo nebo uschlo mi většina bylinek. Přišla jsem i o vřesy, všechno musím obnovovat.


Milena Lomová Zde bych si dovolila oponovat, vřesy určitě nezmrzly ale uschly. Všechno co je přes zimu zelené potřebuje dostatek vláhy, pokud nemrzne vše zalévám a nebo pokud je hodně sněhu udělám sněhové koule, které přikulim k rostlinám a pokud nemrzne odtává voda k rostlinkám. Jedná se např. rododendrony, azalky, buxus, vřesy, tújky, atd.


Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com