jitula: Rostlina se pěstuje především kvůli oddenku. Ke zdárnému růstu potřebuje dostatek vláhy a vysoké teploty bez výrazných výkyvů.

V podmínkách mírného klimatu na jaře sázíme z oddenků připravené řízky s rašícími pupeny těsně pod povrch nakypřené půdy do fóliovníku nebo do skleníku. Na podzim omezíme zálivku a hnojení, zatažené oddenky vybereme a zpracováváme.

Půda musí být bohatá, schopná zadržovat vlhkost, ale propustná a dobře zásobená živinami. Velmi důležité je, aby půda byla měkká, kyprá a neobsahovala kameny - oddenky by byly znetvořené.

Zázvor jako užitková pokojová rostlina:

■ Mladé a jemné oddenky jsou vhodné k proslazování nebo ke konzervování. Starší oddenky jsou mnohem štiplavější, suší se nebo zmrazují.
Větší květináč naplníme kvalitním  substrátem.
■ Asi centimetr pod povrch uložíme řízek zázvoru tak, aby „očko“ směřovalo vzhůru, zasypeme a květináč umístíme do světlé a teplé místnosti.
■ Substrát udržujeme vlhký a oddenky brzy vyraší.
■ Rostlina nesnáší přímé slunce, proto ji umístíme do stínu, jakmile se objeví první výhonky.
■ Zaléváme ji denně na misku pouze vlažnou vodou, nejlépe dešťovou.
■ Pravidelně přihnojujeme, postačí hnojivo pro pokojové rostliny.
facebook: Eva Echeto zasadit do většÍho květináče .jak vyroste vydělat a může se to stále opakovat .
neděle v 21:48

Silvia Buchtova trva sice strasne dlho, kym zacne rast, ale potom rastie velmi rychlo, doslova zo dna na den; hluza z kvetinaca sa zbera, az ked rastlina odumrie
neděle v 23:19

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Další informace v článcích o rostlinách
Zingiber mioga 'Dancing Crane' - zázvor japonský Zingiber mioga 'Dancing Crane' - zázvor japonský
Je používán v zejména v Japonsku, ale navíc odrůda Dancing Crane vyniká okrasnými, panašovanými listy. Japonská kuchyně upřednostňuje tento druh …