Marvella: Dobrý den Evo, tak první obrázek bych typovala na Prunus serrulata Kanzan, pokud se jedná o strom. Protože sakur je opravdu hodně druhů od  převislých po vzrostlé stromy.A co se týče druhého obrázku, tak to nevím. Je to určitě nějaká třešeň?
Na internetu jsem našla tyto informace: Slivoň (Prunus) je rozsáhlý rod stromů a keřů z čeledi růžovitých. V současnosti se do něj zahrnuje velké množství ovocných dřevin, jako jsou višeň, bobkovišeň, třešeň, bobkotřešeň, mandloň a broskvoň. Do rodu však patří i druhy planě rostoucí, jako jsou střemcha, mahalebka, sakura a meruňka. Z slivoní byly vypěstovány hybridy myrabolán a broskvomandloň.

Na světě je kolem 430 druhů rodu Prunus, převážně rostoucích v mírných šířkách severní polokoule. Květy jsou většinou bílérůžové, s pěti korunními lístky a pěti kališními lístky. Rostou samostatně nebo v květenstvích. Plodem je vždy peckovice s relativně velkou peckou uvnitř. Listy jsou jednoduché a na okraji zubaté.
Eva N E: Dekuji za odpoved.Doplnila jsem jmeno.Na ted uz druhem snimku wink by mohla byt ta sakura Kanzan,ale nema uplne stejne kvety.Tyto jsou plnejsi.Tak jeste pockam,treba nam nekdo rekne vic.