Rose: Lichořeřišnice - přírodní rostlinné antibiotikum. Používaly ji už naše babičky proti vypadávání vlasů a proti lupům, dnes je součástí výrobků z přírodních produktů (které  obsahují výtažek z čerstvých rostlin a alkohol). Slouží jako doplněk stravy, který má antibiotické a antibakteriální účinky, zejména v oblasti urogenitální a oblasti dýchacích cest. Čerstvá šťáva nebo obklady z rozdrcených listů mají dezinfekční účinek při aplikaci na poranění kůže, kde ničí případné mikroorganismy, které by mohly vést k zánětu.
Droga obsahuje isothyokyoanát benzylnatý, silici, draslík, olej, bílkoviny a další látky vylučující se převážně močí a plícemi. Části byliny mají stejné obsahové látky, pochopitelně v různém množství.
- nálev proti vypadávání vlasů Proti vypadávání vlasů smícháme hrst lichořeřišnice, 5 listů kopřivy a 2 listy zimostrázu. Tuto směs vsypeme do lahvičky a zalijeme ½ l čisté vodky. Pak necháme na teplém místě asi 14 dní louhovat. Hotový výluh scedíme, vlijeme do lahvičky a uzavřeme. Tentokrát na chladném a tmavém místě (např. v chladničce) nám vydrží i půl roku. Takto připravený výluh po umytí hlavy lehce vtíráme do k vlasovým kořínkům (stačí čajová lžička).
Čerpáno z webových stránek:
.html ,  .php?desktop=clanky&action=view&id=23