YOS: Dnes jsem pokračovala v uklízení. Nesklizená okrasná dýně ležela ještě na záhonu. Chtěla jsem ji hodit do kompostu. Byla tak křehká, že se rozmáčkla a co nevidím.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
slimáci si v dýni udělali domeček.
slimáci si v dýni udělali domeček.
jituška: Tak dnes jsem vyrazila ráno na LOV hlemýžďů,bylo jich přes padesát,odpoledne zapršelo a já se vydala znova,ale počítat jsem je přestala po padesátce,byl toho čtvrt kýble. A to se ještě zatím ještě neobjevili slimáci,tak bych potřebovala dobrou radu,jak na ně,nebo mě zbývá jen chodit a sbírat?Granule nemohu použít,máme děti a kočičku.  A to není vše,kamkoliv sáhnu do hlíny,nebo i do trávníku,snad všude jsou rezaví mravenci a umí pěkně štípat,jak na tuhle HAVĚĎ?????
Marvella: Slimáky sbírám také do kýble a pak solím. Také nemohu mít žádný posyp kvůli psům a pak i kvůli velikosti zahrady. Mravence jsem zatím ve velkém počtu neobjevila, tak uvidím.
Ev: My používáme zásadně biologický odboj, a to kachny, nejlépe hladové, ale i plné se můžou po slimácích utlouct. A´t divoké nebo činky anebo normální české. Zaručeně vymítí slimáky. :-)
YOS: Ev, kačeny jsou dobré nejen na slimáky, ale i na pekáči. Mám je velice ráda. Škoda, že je nemohu pěstovat. Můžu Vám jen tiše závidět.

Všechno jde tak, jak má jít.
Marvella: To u nás je to samé, nemůžeme chovat kačeny nebo spíš nechceme. Prostory jsou, nápady od rodiny také, ale já tvrdě vzdoruji.
facebook: Milena Lomová Letos bych chtěla proti slimákům vyzkoušet hlístici. Napište, jestli máte někdo už zkušenost.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Garten.cz (Zahrada-cs.com): Aktuální článek k témtu: Rostlinolékař - přípravky proti plžům
V posledních letech sužují české zahrady rychle se množící plži: především plzák španělský, ale také další druhy plzáků, slimáků a slimáčků. Rády se pustí do salátu a dalších druhů zeleniny, nepohrdnou však ani okrasnými rostlinami. Pokud se plzák španělský přemnožil i u vás, měli byste proti němu zasáhnout během května, června a července, dokud nenaklade vajíčka.
Citace a obrázek z článku http://www.zahrada-cs.com/a/cz/6830-ros … oti-plzum/
6830-rostlinolekar-pripravky-proti-plzum-1.jpg
YOS: Při úklidu zahrádky jsem našla 2 velikááánské slimáky. Zjistila jsem, že jsou je to  Plzák španělský, prý nejhorší ze všech plžů a slimáků. Plži mají dýchací otvor na hlavě, slimáci až za hlavou. Poškození na mých rostlinkách není viditelné. Jak jste psali o kávovém logru, tak ten je prý pro ně jedovatý. Hned ho budu vylévat na záhony.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Plzák španělský (Arion lusitanicus)
Plzák španělský (Arion lusitanicus)
Tao-shop-cs.com - TČM internetový obchod
facebook: Rada ZK: Sprej na odpuzování šneků a slimáků: 1 hlavička česneku se rozdrtí a dá se do litru vody. Vaří se půl hodiny. Po vychladnutí se slije přes cedník a uloží v chladničce. Dávkuje se 1 pol. lžíce na půl litru vody a používá jako postřik. Nezabíjí, odpuzuje. To jsem vykoukala v telce, tak až to někdo vyzkoušíte, dejte vědět, jak to funguje.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
ivbara: Vyzkousim, ja jsem zase pouzila  roztok sul  pul  hrnku ocet hrnek a hrnek vody ,postrikala jsme krase  zahonu a slimaci tma nebyli.. ale mame vetsi problem se  sneky..
Další informace v článcích o rostlinách
Rostlinolékař - slimáci škodí na zahrádce, najdeme je i v lese Rostlinolékař - slimáci
Příznaky poškození: Na všech částech rostliny najdeme stopy po okusování, zejména za vlhkého a chladného počasí. Ohrožena jsou zejména nová poupata, která bývají často ohryzána „na kost“. Na rostlinách i okolní půdě jsou viditelné typické slizké stopy …
Rebo Productions CZ | 16.08. 2010