Blanka Čápová: Dobrý den,
vloni jsme se pustili sami do stavby zahradního koupacího jezírka. Koupací část je velká 3x10m. Zbylé zony by měly mít dostačující velikost na osázení samočistících rostlin. Máme vše vyčtené z netu a knížek, ale na použití filtračního zařízení a jeho umístění se názory dost rozchází. Jsme z východočes. kraje. Mohl by někdo doporučit firmu, nebo postup, aby to fungovalo?
Blanka
garstoni: Dobrý den firma vodníkrálovství jse venuje koupacím jezírkam již vice než 10let , určite na jejich stránkach najdete dostatek informací ohledně technologie biologické filtrace.....ja odporúčam Evolution aqua.
Nejlevnejší jezírko je postavené jen jednou. Stavba jezírka na princípu biotopu či kořen.čističky je komplikovaná a náročná na údržbu do budoucna i když cena je ve vstupu nižšší, potřebovat budete ale hodně prostoru na regenarační zónu. Biologické jezírko pracuje na vyrovnaném poměru živiny-bakterie..

Marek
Další informace v článcích o rostlinách
Koupací jezírko (MONIKA TICHY) Koupací jezírko - stavba koupacího jezírka
Obě části se liší hloubkou. Koupací zóna je hluboká 2 až 2,5 m – jednak proto, aby se do jezírka dalo skákat, a dále kvůli vyššímu objemu vody, který zajistí stabilitu ekosystému. Čisticí zóna s mokřadními rostlinami je naproti tomu mělká, hluboká max …
Vydavatelství ERA | 13.08. 2008
Koupací jezírko (OASE GmbH) Koupací jezírko - bazény s přírodní vodou, biotopy
Název tohoto odstavce je poněkud zavádějící a pouze shrnuje označení pro vodní prvek, který kombinuje několik funkcí – estetickou, užitnou a funkci ovlivňující mikroklima zahrady. Jsou to názvy pro takové uspořádání zahrady, ve které dominuje vodní hladina …
Vydavatelství ERA | 08.08. 2008