Jan Kolman: Přesazování stromů bylo na této stránce už několikrát probráno - možná to najdete v některých dřívějších vstupech u dřevin.
Obecně platí, že záleží na velikosti a stáří stromu - čím větší strom, tím větší by měl být kořenový bal. Pokud neplánujete použití autojeřábu, přesazujte jen tak velký strom, jaký unesou dva lidé. Kořeny by měly být co nejméně poškozeny. Rovněž je třeba dbát na ochranu kmene před odřením a větví před polámáním ( např. ovázáním koruny pytlovinou nebo igelitem ).
Menší strom vrby by měl přesazení přežít, starý strom je lepší nepřesazovat a vypěstovat nebo koupit si nový. Vrby rostou rychle.

Řez vrby zásadně neprovádějte nyní v předjaří ani na jaře, kdy začíná tok mízy - větve by značně ronily mízu. Řeže se ke konci léta, průklest by se měl provádět pravidelně, jinak se uvnitř koruny hromadí zasychající větve, čímž se strom stává nevzhledným. Navíc zaschlé větve mohou být vstupní branou pro dřevokazné houby.
Editoval wochozsky (10.03. 2012 15:12:05)
Další informace v článcích o rostlinách
Salix integra 'Hakuro Nishiki' - vrba japonská Salix integra 'Hakuro Nishiki' - vrba japonská
Atraktivní japonská, šlechtěná vrba s pestrými listy. Obvykle pěstovaná na kmínku, v tomto případě může dosáhnout výšky 1,5 až 2 m. Původ: Původní druh pochází z Japonska a Koreji. Kultivar vyšlechtěný v Japonsku …
Salix integra 'Pendula' - vrba japonská Salix integra 'Pendula' - vrba japonská
Původ: Původní druh roste v Japonsku a Koreji. Vzhled: Široce rozložitý, převislý až plazivý keř. Listy jsou vstřícné, úzce eliptické až podlouhlé, 3-6 cm dlouhé, celokrajné, světle zelené, na rubu bělavé, opadavé. Květy jsou nenápadné jehnědy 1-1,5 cm …