Mašková: Koupili jsme v hyper-super obchodě třešeň, má jen krátké kořeny, jen 1 asi 20 cm. Kořeny byly asi vzduchotěsně zabaleny natěsno, takže to vypadalo, jakoby tam ani kořenový bal nebyl. Jak zasadit takovýto stromek? Má se nechat nasát voda pár hodin,nebo ostříhat konce i těch mála kořenů, které tam jsou? Poraďte,díky.
jitula: Taky jsme si koupili asi před dvěma roky v Lídlu stromek, nebyl tak drahý a mělo se jednat o zakrslou formu sloupovité třešně. Plodila myslím hned prvním rokem a potom taky, vždy asi tak do hrsti plodů. Ale zjistili jsme, že se asi vůbec nejednalo o sladkou třešeň, na kterou jsme se hrozně těšili, nýbrž o kyselou višeň. Byli jsme z toho fakt zklamaní. Takže už nikdy by jsme nekoupili nic v supermarketu. Nemají to dobře označený. Rozhodně bych vykopala velkou jámu, naplnila ji velmi kvalitním zahradnickým substrátem, kořeny bych nechala nacucat ve vodě, do vody bych asi dala lignohumát pro tvorbu kořenů, kořen bych mírně zastřihla a ošetřila práškem proti nákaze, pak bych okolo vysazeného stromku udělala zálivkovou misku a zalila tím namíchaným roztokem, co se v něm máčely kořeny.
Vladimír Vytásek: Dobré je namočit kořeny před výsadbou do jílu. Jinak třešně jsou cizosprašné a potřebují v nejbližším okolí jiný druh třešně jako opylovač. Je lépe kupovat stromky v zahradnictví než v Hypermarketech

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.