facebook: Jaroslava Marková Pěstování je snadné, lze však v našich středoevropských podmínkách přivést rostliny do květu? S každou další novinkou pociťuji bolestný nedostatek, nemám vytápěný, alespoň temperovaný skleník - takové vytrvalé bazalky, křen Wasabi, aloisie, cedronela....

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
YOS: Jaroslavo, proč chcete kvetoucí citronovou trávu? Myslím si, že se to v našich podmínkách nepodaří. Potřebuje hodně tepla a dosti vlhka a možná i samici nebo samce. Určitě květy nebudou atraktivní, je to přece jen druh trávy. Chvíli jsem hledala na internetu jak asi vypadají její květy a našla jsem pouze jeden jediný obrázek. Tady je odkaz .... Hodně bylin se sbírá před květem nebo hned na počátku květu, kdy má nejsilnější účinky.

Všechno jde tak, jak má jít.
facebook: Jaroslava Marková mě nejde o zvýšení estetické hodnoty. Každým rokem je těžší získat povolení státní správy k použití konvenčního osiva v mém biozahradnictví. Zvlášť letos to bylo o nervy, příslušná dáma onemocněla, v lednu podaná žádost byla schválena minulý týden. Pracnější ale snadnější je utrhnout semena. Zdraví Mlýnec

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Další informace v článcích o rostlinách
Cymbopogo flexuosus - voňatka citrónová, citrónová tráva Cymbopogo flexuosus - voňatka citrónová
Citrónová tráva Citrónová tráva, botanicky správně voňatka citrónová (Cymbopogo flexuosus), pochází z jihovýchodní Asie, ale hojně se pěstuje také v Africe či v Austrálii. Je to statná, vytrvalá tropická rostlina se šedozelenými listy, které mohou dorůstat …
Osiva-semena.cz | 19.03. 2012