nasekrasnazahrada: Říjen je nejvhodnější pro výsadbu lilií. Obohatí rabata s trvalkami, selské zahrádky a růžové záhony. Cibule se kladou do země dvakrát tak hluboko, jak jsou vysoké. Ideální je výživná, vlhká půda, jež nesmí být vápenitá.
Rada z rubriky Co je důležité v říjnu

Text z časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na nasekrasnazahrada
Hana Pekařová: Před Vánoci jsem si koupila lilii v květníku. Po odkvětu jsem se snažila o ni dále pečovat a nyní začíná opět růst. Chtěla bych vědět, zdali ji můžu přesadit do volné púdy, jestli tam nezahyne. Nebo ji zase dále pěstovat v květníku. Ráda  bych ji zachovala. Ono se mě totiž zdá, že tato  lilie nemá žádnou cibulku. Díky za radu.
Editoval Hana3 (06.05. 2010 16:55:52)
Marvella: hm, tak to je fakticky nádhera. Zkusím je dát tedy do země a uvidím co bude příští rok. Bude to jednodušší než je přechovávat přes zimu v domě.
bala: Možná bych ještě dodala,že pokud nebydlíte na severu,snad by mohly i ty orient. přezimovat venku na záhoně, pokud byste je důkladně zakryli aby nezmrzly...pokud si budete příště nějaké orchidky kupovat,zajímejte se o to,zda jsou orient. já si takové raději ani nekupuji,byť bydlím na jihu...je s nimi větší starost...přeji úspěšné pěstování těchto nádherných květin...:-)))))
jitula: Lílie máme také moc rádi. Ale poslední dobou je likviduje nějaký brouk. V létě na nich často přistává takový malý červený brouk. Teda několik. Ze spod listů vytváří malinké černé kupičky asi jeho výtrusy. List je za chvilku zničený, zmizne z něho zelená hmota a už nedrží formu. O jakého parazita se jedná?
Další informace v článcích o rostlinách
Lilium 'Cobra' - lilie [orientální lilie] Lilie - orientální lilie (OR)
Tato skupina se vyznačuje 120-150 cm vysokým vzrůstem, nepříliš pevným stonkem (vyvazujeme k opoře) a zálibou v polostinných stanovištích. Půdu vyžaduje okyselenou pravidelným přidáváním rašeliny …
Pěstujeme lilie Pěstujeme lilie
Příručka o pěstování lilií, které jsou pro svoji krásu a variabilitu stále oblíbenější jak na zahrádce, tak i jako řezané květiny ve váze. Autor - Ing. Břetislav Mičulka - do knihy shrnul zkušenosti získané během více než 30 let pěstování, šlechtění …
Lilium Pěstované lilie
Původně se v zahradách pěstovaly botanické lilie, jejichž cibule byly získány v přírodě. Některé se dovážely i na velikou vzdálenost, např. lilie zlatavá (L. auratum) a nádherná (L. speciosum) z Japonska do USA i do Evropy. Později se přecházelo na pěstování …