zviratkova: Pokud budete na přesazování používat nějaký kupovaný substrát, určitě budete mít v něm hnojivo, které rostlinky zásobuje ještě 6 týdnů po přesazení, proto s hnojením se má začít až po této době. Doporučila bych ale raději rostlinám dávat nějaký podpůrný prostředek než hnojivo - nějaký humát, stimulátor. Máčet je v dešťové vodě s přídavkem tohoto přípravku.  Záleží v jakém stavu jsou, aby jim prostě hnojivo spíše neuškodilo, pokud mají ovadlé listy, na vině může být špatný kořenový systém a ten potřebuje podpořit. Jaro je jaro, uvidíte že hodně světla orchideji pomůže, kór když jí ještě něčím navíc pomůžete.
katkastill: Moc děkuji za tip!! smile Cena je fakt pěkná:D Zkusím ho sehnat v našem zahradnictví a nebo se podívám v Obi - tam tento týden jedeme. Používat mám tedy tak, že stimulátor rozpustím ve vodě (dešťové) a do toho ponořím květník s orchidejí? Jak často jim mám tuto lázeň dopřát?
Jan Kraus: tohle je vážně dobrý typ.... jednou se mi stalo ... asi tak 3 roky dozadu.... přesázel jsem svou první orchidei a řídil jsem radami od nezkušených žen... no přesadil jsem a zahrabal taky ty kořeny kterými to ubožátko dýchalo a tak jsem si ji odrovnal....sadhmm
Marie Fárová: Já kupuji substráty na přesazování na výstavách. Před dvěma lety jsem koupila speciální substrát na orchideje a ten by phaly zcela jistě nepřežily. Nebyly tam vůbec větší kousky kůry, víc se to podobalo zemině na pokojové kytky.... Ani nevím, kde skončil.
zviratkova: Je pravda, že není speciální substrát jako substrát. Záleží na značce. Obecně jsou většinou kvalitní velkokouskové. Já jsem zkoušela zatím dva, se kterými jsem oběma spokojená - Rosteto a Floria. Ale osahala jsem si např. Agro pro orchideje a ten mi připadá, že je právě hrozně jemný jak "klasická" zemina. Na výstavách se koupí určitě dobře, ovšem u nás poblíž žádné nebývají.