Vladimír Vytásek: Náduť madagaskarská (Bryophyllum daigremontianum)
Vytrvalá bylina z čeledi tlusticovitých.  Užívá se šťáva z listu,která má vynikající hojivé a protibaktericidní účinky.
Zvýšeného účinku dosáhneme metodou biogenní stimulace dle Filatova (tma a chlad na 10 dní)

Synonymum: Kalanchoe daigremontiana
Jiné názvy: kolopejka

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
YOS: Xenotoca, tak to se mi líbí. Nevěděla jsem, že kalanchoe, o kterém píšete, je léčivé. Mám tuto rostlinku na verandě a dělá pěkný nepořádek, když opadávají z listů malé rostlinky. Ta šťáva se užívá vnitřně? Tou biogenní stimulací myslíte studenou fermentaci? (studená fermentace podle Filatova - umytou rostlinku zabalit do tmavého papíru nebo tmavé látky a dát na 10 dnů do ledničky)
Editoval YOS (18.11. 2012 15:33:07)

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Nadut madagaskarská (Kalanchoe daigremontiana)
Nadut madagaskarská (Kalanchoe daigremontiana)
cz
Nadut madagaskarská - mladá rostlinka (Kalanchoe daigremontiana)
Nadut madagaskarská - mladá rostlinka (Kalanchoe daigremontiana)
Vladimír Vytásek: YOS přesně tak, metoda Filatova spočívá v tom že když jsou rostliny vystaveny stresu chlad a tma tak vylučují více léčivých látek.  Nadbytečné rostlinky,které opadávají z listů koření velmi mělce tak jdou snadno odstranit. Horší plevel je šťavel.

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
YOS: Náduť madagaskarská - Bryophyllum daigremontianum
Této pokojové rostlině se také říká ' 'Pokojový Žen-šen''. Dočetla jsem se, že čerstvou šťávu lze použít i na zastavení krvácení, na špatně se hojící rány, dokonce při léčení bércových vředů, k potírání bradavic, kožních vyrážek, na spáleniny, při žaludečních vředech, ústních zánětech a paradentóze. Uleví při angině, virózách a kašli.  Její močopudné účinky pomáhají při revma. Při dávkování vnitřně buďte opatrní, nepřehánějte, není ještě zcela probádaná.

Všechno jde tak, jak má jít.

Patřím mezi členy Specializovaných základních organizací ČZS Gladiris, Martagon a Rosa klub ČR
cz
Náduť madagaskarská (Bryophyllum daigremontianum)
Náduť madagaskarská (Bryophyllum daigremontianum)
Ing. Miloš Krump: Náduť madagaskarská - Bryophyllum daigremontianum
Bryophyllum daigremontianum náleží do čeledi Crassulaceae a pochází z Madagaskaru. Listy jsou vstřícné, na okrajích pak výrazně zubaté. Na každém výkrojku se vytvářejí drobné dceřiné rostliny, které později opadávají a samovolně se v květináči zakořeňují. Tento způsob rozmnožování se označuje jako tzv. živorodost. Při dostatku světla mají listy výraznou tmavou kresbu.

Patřím mezi členy Specializovaných základních organizací ČZS Gladiris, Martagon a Rosa klub ČR