houba: Taky mám pár fotek kytiček,které vykvetly,bohužel ne všechny přežily mráz.
cz
Hořec (Gentiana)
Hořec (Gentiana)
cz
Koniklec
Koniklec
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Skalničky
Skalničky
cz
Vřes
Vřes
Poměnka: Tak já nevím zda mám ten rozrazil opravit p. wochozsky já jsem ho šla měřit a měří 55cm on mi totiž lehl proto vypadá menší. Zkusím hledat na internetu.
Jan Kolman:

Poměnka napsal(a):

Tak já nevím zda mám ten rozrazil opravit p. wochozsky já jsem ho šla měřit a měří 55cm on mi totiž lehl proto vypadá menší. Zkusím hledat na internetu.

Pro paní Poměnku : Výška rostliny není hlavním ani důležitým znakem pro zařazení a určení rostliny. Na Vašem snímku je opravdu rozrazil ožankovitý, nic opravovat nemusíte.
Protože sám jej nepěstuji, údaj o výšce jsem čerpal z knihy o skalničkách, kde je patrně uvedena  výška skalkového kultivaru. Po nahlédnutí do hodnověrnější literatury jsem zjistil, že tento rozrazil může, v závislosti na stanovišti a dalších podmínkách dosáhnout výšky až 100 cm.
  Omlouvám se, pokud jsem Vás uvedl v omyl nebo zneklidnil.

Editoval wochozsky (01.06. 2012 18:57:30)
YOS:

YOS napsal(a):

Wochozsky - podívejte se ještě jednou na 'Mandloň'. Já si myslím, že to je Prunus triloba, protože květy sedí přímo na větvích. U Trojpuku je květenství koncové. Taky listy na fotografii jsou moc úzké na trojpuk.                          Poměnko, ještě Vás poprosím o opravu levisie. Latinský název je Lewisia cotyledon. Děkuji

Wochozsky - měl jste pravdu je to  Deutzia scabra 'Plena', Tojpuk drsný.  Teď už to vím téměř 100%. Myslela jsem, že to byl Prunus triloba, Mandloň. Obrázek keře je přesunutý do keře opadavé - Deutzia.

Všechno jde tak, jak má jít.