YOS: Janasv - ráda bych Vám pomohla, ale vůbec netuším. Bez květů, plodů nebo jiných pomocných informací si vůbec netroufnu. Existují totiš desítky keřů s podobnými listy. Rostlinku jste koupila? Jak ji máte dlouho? Kvetla?

Všechno jde tak, jak má jít.
Eva N E: Prosím, ví někdo, co je toto za květinu? Je vysoká asi 40 cm a na stonku bylo 15 květů, které postupně rozkvétaly a dost dlouho vydržely. Dcera ji chtěla přidat do svatební kytice, ale rozmluvili jí to, protože hodně voní, že by se jí mohla točit hlava. Přinesla mi jednu na ukázku a opravdu, voněla tak, že jsem musela větrat. Její vůně mi připadala něco mezi gardénií a voskovkou , nebo obojí dohromady.

Obrázek není ostrý, bohužel, má smetanovou barvu.
Editoval Eva N E (09.10. 2013 16:14:08)
cz
Polianthes - bělokvět (Polianthes tuberosa -The Pearl)
Polianthes - bělokvět (Polianthes tuberosa -The Pearl)
YOS: Zajímá mne jaká slivoň toto je. Stromek byl asi 2,5m vysoký a rostl mezi křovím u potoka. Nebo tam kdysi dávno byla zahrada, nevím. Bylo to v jiné vesnici než bydlím. Na první pohled plody vypadaly jak trnky, ale o něco větší a po doteku padaly ze stromu. Trnky ty drží na keři pevně. Trnky mají trny, ale tento stromek ne. Zřejmě půjde o starou odrůdu nebo dokonce prapůvodce švestky domáci. Děkuji za každou reakci. Doplňuji, že plody jsou velice sladké, na rozdíl od trnek.
Editoval YOS (05.11. 2013 22:16:40)

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Slivoň (Prunus sp)
Slivoň (Prunus sp)
YOS: Mavin, připomíná mi rod Strelitzia. Ale mě se zdají umělé.  Nesahal jste náhodou na její listy? Asi ne. Myslím si to proto, že se mi zdají úplně stejné, listy nemají odpovídající strukturu, malý květináč a né zrovna dost světla. Na štěstí jste vyfotil 2 rostliny a mohla jsem porovnat. Strelitzia - Strelicie nebo taky Rajčí květ doma pěstovat můžete.

Všechno jde tak, jak má jít.
facebook: Dotaz SD: Věděl by, prosím, někdo, co je tohle za rostlinu? Dostala jsem tip, že by to mohl být haemanthus albiflos. Protože se rostlině moc nedařilo, přesadila jsem ji dle doporučené péče právě o haemanthus, ale zdá se mi, že je na tom teď rostlina ještě hůř. Dříve byla v klasickém substrátu pro pokojové rostliny, tam jí uhnívaly kořeny. Přesadila jsem do propustného substrátu (mix pro pokojové rostliny a kaktusy) a také méně zalévám, asi jako sukulenty. Růst rostliny se úplně zastavil a začaly flekatět listy. Budu vděčná za každou radu. Děkuji!

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
cz
235 - neznámá rostlina
235 - neznámá rostlina
cz
235 - neznámá rostlina
235 - neznámá rostlina
cz
235 - neznámá rostlina
235 - neznámá rostlina