YOS: Bez přibližného popisu nevím zda se dobře trefím. Zkusím. Obrázek 238 - nízká s fialkovými kvítky Zvěšinec zední. Druh zední proto, že listy mají fialové řapíky - stonky. Obrázek 239 -  žlutě kvetoucí - vůbec nemám tušení. Je to trvalka nebo cibulovina? Jak je vysoká?  Trochu mi připomíná lnici, ale to opavdu jen trochu. Obrázek 240 -  fialové zvonky - Dračík nízký - Penstemon davidsonii? Obrázek 241 - s bílými kvítky - Řebříček ClavennůvAchillea clavenae??? - je asi 15cm vysoký? Je to trvalka? Ráda se pokusím najít i neznámou se žlutými květy, když mi napíšete zda je trvalka a jak je vysoká.

Všechno jde tak, jak má jít.
Marie Fárová: Mám tu vnučku, takže v rychlosti - žlutá rostlina je podle mě asfodelka žlutá (Asphodeline lutea), souhlasím s Penstemon davidsonii. Na druhé dvě rostliny se kouknu snad ještě dnes. neutral Bíle kvetoucí je řebříček - já bych řekla, že to je Achillea umbellata. Zvěšinec zední neznám, ale YOS ho - jak jsem se dívala - určila naprosto správně.
Editoval Marie Fárová (25.05. 2014 21:49:55)
YOS: Jsem velice ráda, že paní Marie zareagovala. Velice mne potěšilo, že nemusím druh Kopíčka hledat. Jsem překvapená jak je to krásná trvalka. Řebříček okoličnatý Achillea umbelata -  je vysoký maximálně 15cm, má šedě plstnaté listy, dlouhé  2-4cm. Ten druhý Achillea clavenae - Řebříček Clavennův - je vysoký maximálně 30cm, listy tmavě zelené jsou větší a jen málo šedě chlupaté.  Kocour.fous vyhodnotí a rozhodne.  Myslím si však paní Marie, že máte pravdu. Řebříček okoličnatý kvete dříve než ten druhý a listy se mi zdají hodně šedé a malé. Výšku posoudit nemůžu.

Všechno jde tak, jak má jít.
kocour.fous: Kocour vyfotil a posílá, jinak díky zde přítomným dámám,,,žlutá květina je ted asi 80cm, jelikož jsem vše dostala nemohu sloužit, ale myslím že je to bud trvalka nebo dvouletka, dostala jsem o velikosti kočky viz foto-))...aaaa ted jsem koukla a je to opravdu ASFODELKA
cz
KDYŽ BYLA ŽLUTÁ MALÁ
KDYŽ BYLA ŽLUTÁ MALÁ
cz
ŘEBŘÍČEK
ŘEBŘÍČEK
cz
ŘEBŘÍČEK
ŘEBŘÍČEK
Jan Kolman: Latinský název rodu starček je Senecio, confusus znamená zmatený - YOS to tedy pojmenovala a určila dobře, i když v tomto případě jde jen o synonymum.
Jen mimochodem - kdysi jsem četl, že rod starček má mezi dvouděložnými rostlinami největší počet druhů, rostoucích od mořského pobřeží až do afrických velehor, kde vytváří vysoké, stromovité rostliny.
.